Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

22.08.2018

Із GoCamp – до здійснення мрій…

Серпень – найактивніший місяць літа. Спекотна погода аж ніяк не спонукає до навчання, проте 40 вихованців мовного табору Костопільської ЗОШ №4 з натхненням розпочали процес удосконалення навичок мовленнєвої діяльності. «Хочеш змінити світ - надихай дітей», - саме ці слова є своєрідним девізом проекту GoCamp, діяльність якого координується командою громадської організації GoGlobal за підтримки Президента України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Посольства США в Україні, Британської Ради в Україні, компанії Microsoft та інших партнерів.

Чому саме GoCamp? Це - експериментальний майданчик для апробації новітніх технологій та методик навчання та виховання. Це - новий формат літнього табору, робочою мовою якого є іноземна (англійська). Це - унікальний простір для спілкування англійською і активного відпочинку, обміну культурними цінностями та розширення світогляду. Що ж – мета досягнута: запрошення заохотило волонтера обрати саме нашу школу. Ми почали готуватися, але найбільше усіх цікавило, ким саме виявиться наш гість-волонтер серед610 іноземців із 138 країн світу. І от за 2 місяці до початку роботи мовного табору ми обмінялися контактами і вже разом в режимі online розпочали працювати над програмою, видами діяльності та контентом.І ось наша волонтерка із Туреччини AylaGökçen разом зі своїм 10-річним сином Хаканому Костополі.

Враження та емоції від першої зустрічі – надзвичайно зворушливі. Атмосфера спілкування - тепла і невимушена. Здавалося, що мовного бар’єру й зовсім не було (ну хіба що перші півгодини). Ми одразу зрозуміли, що у творчій співпраці із представником культурно-освітньої дипломатії сусіднього континенту 40 наших вихованців зрозуміють, що літній табір GoCamp буде насичений цікавими та яскравими подіями, першою з яких стало вручення ексклюзивних сувенірів з Туреччини. Айла - це людина з неймовірно творчим характером, великим серцем та бажанням надихати. В Україні - вперше. За фахом – педагог, тому співпраця з дітьми їй приносить неймовірне задоволення: "Мені подобається працювати з дітьми, бо вони додають мені сили та натхнення. З ними завжди перебуваєш у позитивному настрої, прагнеш передати досвід та ділитися насолодою у спілкуванні англійською. Хочу, щоб усі зрозуміли, що коли ти володієш іноземною мовою, ти можеш почувати себе володарем світу. Сподіваюся, що своїм прикладом я зможу надихнути дітей та показати їм, що англійська – це ключ до світу. Та і взагалі… в житті немає жодних ключів, лише бажання комунікувати та бути щирим!", - додає Айла.

Із приїздом волонтерки відпочинок у таборі набув якісно нового змісту: знайомство, бесіди виключно англійською, обмін враженнями, подолання культурних стереотипів, робота в групах, екскурсії містом тощо. Айла – надзвичайно творча натура, тому щодня у таборі проходили заняття із виготовлення іграшок власноруч. (вихователь НаталіяСтасюк). Перший тиждень плідної співпраці увінчався проведенням тематичних днів: Велике відкриття табору, Наші улюблені заняття, Дуже особливий день, День тварин, День спорту та здоров’я. Наш шкільний хореографічний колектив "StartDance" (керівник Тетяна Басюк) з радістю зустрів волонтерку Айлу та її сина Хакана вітально-танцювальною композицією. Не оминулитанці і самих вихованцівмовного табору, аджепротягомусіхнаступнихднівдіявтанцювальний клуб, де дітималиможливістьпоринути у прекраснийсвітхореографії. Спортивна розминка, веселіігри, конкурси, майстер-класи, танцювальнібатли, заняття з йоги ... Все найцікавішебуло попереду!..

Вихованці мовного таборув День українсько-турецької культури презентували національні традиції, представляли українську кухню, одяг, танцювали українські танці та грали в ігри, активною учасницею яких була волонтерка. Найцікавішою для дітей стала власне розповідь Айли про її рідну країну – Туреччину, що супроводжувалася яскравою мультимедійною презентацією та запальними танцями. Діти дізналися багато цікавих фактів про батьківщину волонтерки, а також отримали відповіді на свої запитання, зробили селфі та просто поспілкувалися. Найбільше вихованцям мовного табору сподобалося плести браслети у кольорах національної символіки України та Туреччини, грати в інтерактивні ігри, а вихователям надзвичайно смакувала турецька кава приготована Айлою власноруч.

Цікавим та енергійним був День піратів, у ході якого діти натхненно демонстрували табірні motto, співали енерджайзери, виконували творчі завдання на станціях “MusісBox”, “Englishquiz”, “HandicraftWorkshop”, “DancingStop”, шукали солодкі «скарби», спілкувалися з волонтеркою та її сином, фотографувалися та насолоджувалися літнім відпочинком. Наша шалена міжкультурна тусівкапровела незабутні дні у Рівному у розважальному центрі SkyUp та Музеї лісу Костопільського лісництва. У спільноті GoCamp ЗОШ№4 у Facebook можна побачити фото- та відео подробиці табірного життя .

"Як педагог я вчу своїх учнів мріяти, адже саме мрії допомагають нам рухатися вперед. І моє головне завдання – вселити їм віру в те, що вони мають інструмент дляспілкуватися без бар’єрів з усім світом", — вважає волонтерка.

Айла неодноразово повторювала, що почуває себе в Костополіненаче вдома. Такий прийом, гостинність, щедрість. Приймаюча сім'я— важливий учасник GoCamp спільноти. Кращого способу дізнатися про побут українців іноземцю годі й уявити! Та й для українців це хороша можливість познайомитись із іншою культурою, знайти нових друзів та попрактикувати англійську! Особливі слова подяки неодноразово лунали з вуст Айли на адресу її родини. Це сім’я Ірини та Валентина Цимбалюків, яку віднині вона називає своєю українською домівкою. Родина Ірини та Валентина, а особливо їх діти –Вікторія та Мар’янка мали чудову можливість спілкуватися англійською в родині, пізнати нову культуру та стали амбасадором українських традицій для Айли та її сина Хакана.Мама ділиться враженнями: «Дякуємо школі за довіру, яка дала можливість ближче познайомитися з Айлою. Щира, творча, комунікабельна, завжди усміхнена і позитивна. Діти її відразу полюбили. Айла з Хаканом по-справжньому стали частинкою нашої сім'ї. Ми продовжуємо спілкуватися у Facebook та сподіваємося зустрітися у майбутньому».

Ось вам щираісторія про талановиту людину з активною життєвою позицією, натхненною до співпраці та спілкування. І висновок очевидний - аби бути почутим у всьому світі, лише мовної компетентності недостатньо. Для того, аби комунікувати на рівних потрібно просто бути відкритим до нових знайомств, вдосконалювати освітні підходи та культурні зв’язки. Тож дякуємо проекту GoCamp заможливість організувати змістовне дозвілля школярів! GoCamp-2019, до зустрічі!

                                                                      Людмила Назарець, директор мовного табору GoCamp-2018, заступник                                                                                 директора Костопільської ЗОШ№4


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Цифрові лабораторії Ейнштейн

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика

СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика