Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

Використання ментальних карт для оптимізації подачі навчального матеріалу 31.10.2018

Використання ментальних карт для оптимізації подачі навчального матеріалу

     Мета заходу: визначення та обґрунтування умов ефективного використання ментальних карт, як засобу для реалізації дидактичної структури уроку, як інструменту розвитку креативного, соціативного та критичного мислення; як елементу «ситуації успіху» та мотивації під час освітньої діяльності; як продукту візуалізації результативного навчання, як процесу втілення педагогіки партнерства.

     Засідання відкрила завідувач методичного кабінету відділу освіти виконкому Острозької міської ради Наталія Маліванчук, яка ознайомила учасників із програмою та метою  проведення заходу.

     Майстер-клас  розпочато моделюванням  формули «Наша сучасна школа» та  теорією щодо   використання ментальних карт для оптимізації подачі навчального матеріалу.

     Тетяна Андріївна зазначила, що ментальні карти в освіті – сучасний і компактний спосіб викладу навчального матеріалу, який зробить будь-який урок цікавим і пізнавальним, а також дозволить учням краще засвоїти навчальний матеріал.

     Застосування інтелект-карт у навчанні може дати великі позитивні результати, оскільки учні вчаться вибирати, структурувати і запам’ятовувати ключову інформацію, а також відтворювати її в подальшому. Розумові карти допомагають розвивати креативне і критичне мислення, пам'ять і увагу, а також зробити процес навчання цікавішим і результативнішим.

     У ході роботи  учасники  мали можливість теоретично та практично ознайомитися з елементами   Су Джок терапії, яку можна використати на під час проведення уроків.

     Найцікавішою була практична частина семінару, підготовлена  Тетяною Андріївною. Кожен присутній працював за комп’ютером і самостійно створював   ментальну карту.

     На закінчення  підведено підсумки роботи, надано рекомендації, побажання.

     Наталія Маліванчук,  наголосила на необхідності використання ефективних сучасних технологій і методик, широкому використанню можливостей інтернет-ресурсів. Адже, як сказав Шеріл Нуссбаум-Біч: «Технології ніколи не замінять учителя.  Але вчитель, який ефективно застосовує  технології для розвитку своїх учнів, замінить того, хто ними не володіє».

Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика