Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

Семінар-практикум для вчителів 3– х класів 07 листопада на базі Люхчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сарненського району 09.11.2018

Семінар-практикум для вчителів 3– х класів 07 листопада на базі Люхчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сарненського району

Новий етап у розвитку шкільної освіти пов'язаний з впровадженням компетентнісного підходу до формування змісту та організації навчального процесу вимагає певного підвищення професійної майстерності вчителя, забезпечення його новими знаннями, сучасними компетенціями, методами і технологіями, які дозволили б йому перебудувати освітній процес відповідно до нових вимог.

Які б інновації не вводилися, тільки на уроці, як сотні років тому, зустрічаються учасники освітнього процесу: вчитель і учень. Разом з тим, ми всі розуміємо, що урок не може не змінюватися. Це об'єктивний процес, на який впливає цілий ряд факторів.

Це і прийняття нового Закону «Про освіту», в основі якого лежить Концепція Нової української школи, і перехід до інтегрованого навчання. Цей вектор розвитку ставить перед сучасним уроком нові завдання. З'являються нові освітні стандарти і на їх основі - оновлені програми та підручники. Безумовно, вони потребують удосконалення форм навчання. Інформатизація освіти також значно впливає на сучасний урок. Впроваджуються інформаційні технології. За останній час в усі школи поставлена комп'ютерна техніка, і педагоги активно використовують комп'ютер на своїх уроках.

Як для учнів, так і для учителя, урок цікавий тоді, коли він сучасний в найширшому розумінні цього слова.

Про те, що означає сучасний урок та яким він повинен бути у Новій українській школі розмірковували на семінарі-практикумі вчителі 3-іх класів освітніх закладів, що відбувся 07 листопада 2018 року на базі Люхчанської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів, який провела методист Сарненського районного методичного кабінету Оверчук О.Б.

Актуальний означає важливий, суттєвий для теперішнього часу, визначила Олена Богданівна. А ще - дієвий, який має безпосереднє відношення до інтересів дитини, її батьків, суспільства, держави. Сучасний урок  вибудовується зусиллям педагога, характеристики уроку народжуються не самі по собі, а за велінням часу, різноманітних соціальних обставин.

В ході ділової гри з елементами тренінгу вчителі визначали ознаки сучасного уроку, ознайомилися з основними заповідями підготовки і проведення уроку в сучасній школі, сучасними освітніми трендами.

 Головною ознакою сучасного уроку всі визначили те, що він повинен бути демократичним, цікавим для учня, практичним і пізнавальним.

Прийшли до спільного висновку, що навчання ефективніше, якщо учень є активним учасником процесу, а створення безпечного освітнього середовища активізує діяльність учня.

В.о директора Сосюк Ольга Іванівна презентувала досвід роботи закладу з питань організації освітнього процесу у початковій школі. Вчителі мали можливість порівняти освітні середовища минулого століття і теперішнього здійснивши екскурс у минуле освітнього закладу побувавши у шкільному музеї і відвідавши сучасні кабінети де навчаються учні НУШ.

Здійснивши візити у творчі лабораторії вчителів Люхчанської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Гаврильчик І.А та Дебелої Н.Д. присутні переконалися в дієвості сучасних освітніх трендів. Під час проведення показових уроків з літературного читання та основ здоров’я присутні мали змогу бачити зміну ролі вчителя на помічника, а учня на ініціативного дослідника, спостерігати за тим, як враховувалися під час проведення уроків індивідуальні потреби і можливості кожного учня, включення учнів у навчання за допомогою ігрових елементів, за роботою в групах, в парах, приклади впровадження критичного мислення, практику проведення ранкового кола.

На завершення семінару-практикуму виконали вправу «Все в твоїх руках».

Відділ освіти, молоді та спорту висловлює слова щирої вдячності за допомогу в організації та проведенні заходу в.о. директора Люхчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сосюк Ользі Іванівні та педагогам закладу.


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

Цифрові лабораторії Ейнштейн

Електронні підручники