Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

26.11.2018

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ У НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ

22 листопада 2018 року у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-тренінг для методистів районних, міських методичних кабінетів, керівників методоб’єднань учителів суспільних предметів ОТГ «Медіаграмотність у Новій українській школі» (у рамках "Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»", що здійснюється Pact в Україні). Співорганізаторами заходу виступили Академія української преси та Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба».

 

Організатори та тренери ставили за мету ознайомити учасників із засадами державної політики у сфері впровадження медіаосвіти і медіаграмотності, визначити особливості впровадження в освітній процес інтегрованого курсу «Громадянська освіта» (10 клас), сформувати компетентності щодо використання практичних інструментів медіаграмотності та медіагігієни.

 

Відкрили семінар вітальним словом до учасників ректор інституту Алла Черній та перший проректор Іван Вєтров.

 

У ході насиченої та практикоорієнтованої роботи з учасниками працювали кваліфіковані тренери Оксана Волошенюк (науковий співробітник ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси; автор та науковий редактор восьми посібників і підручників з медіаосвіти та медіаграмотності, член Національної спілки кінематографістів України та Міжнародної федерації кінопреси); Олександр Мокрогуз (завідувач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент, співавтор шкільної програми та посібника «Основи медіаграмотності: Навчально-методичний посібник для вчителя 8 (9) клас. Плани-конспекти уроків»; співавтор і науковий редактор посібника «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін», співавтор посібника для вчителя «Медіаграмотність та критичне мислення на уроках суспільствознавства» та інших); Сергій Штурхецький (медіатренер, доцент кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія»); Олег Власюк (кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти  Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти).

 

Як результат освітяни області здобули необхідні їм знання та навички, реальні практичні інструменти із упровадження основ медіаграмотності в освітній процес закладів загальної середньої освіти, отримали пакет методичних матеріалів, програм, дидактичних матеріалів, за якими упродовж трьох наступних місяців мають провести відповідні навчальні семінари для учителів суспільних предметів закладів загальної середньої освіти області.

 

Матеріали семінару будуть розміщені для загального доступу на сайті інституту за посиланням: http://www.roippo.org.ua/activities/scientific_methodological/regional_research.php

 

Робочі матеріали для організаційної роботи методистів, які курують викладання суспільних предметів та завідувачів методичних об’єднань  ОТГ будуть розміщені у відповідній спільноті за посиланням: http://rivneosvita.org.ua/workgroups/group/71/


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика

Цифрові лабораторії Ейнштейн