04.12.2018
Міжнародний день людей з особливими потребами на Сарненщині
3 грудня весь світ відзначає Міжнародний день людей з особливими потребами. Не обійшло це свято й дітей з особливими освітніми потребами – мешканців Сарненського району.
Цього дня в КЗ «Сарненський будинок дітей та молоді» відбувся психолого-юридичний коворкінг «Моє дитинство веселкове», який був організований відділом освіти, молоді та спорту Сарненської районної державної адміністрації спільно з Сарненським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Захід був спрямований на те, щоб привернути увагу до проблем дітей з особливими освітніми потребами, сприяти їх соціалізації та інтеграції в освітньому просторі та у житті суспільства.
Третяк Руслана Федорівна, методист відділу освіти, молоді та спорту, відповідальний за психологічну службу наголосила на актуальності психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.
Харченко Аліна Олексіївна, головний спеціаліст Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Савчук Руслана Віталіївна, начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації провели юридичний дайджест для батьків, де останні мали змогу задати запитання спеціалістам у даній галузі та отримати вичерпні відповіді.
Практичні психологи району запросили діток на заняття-розвагу «Кольоровий світ дитинства» з метою підвищення соціальної–психологічної адаптації школярів з особливими освітніми потребами, гармонізації їх внутрішнього світу, зниження тривожності, емоційної напруги, розвитку пізнавальних процесів та інтелектуальних можливостей школярів.
Практичні психологи району провели також заняття з елементами тренінгу для батьків «Щасливе дитинство особливих дітей», для асистентів вчителів «Формування інклюзивної свідомості засобами казкотерапії» та для вчителів правознавства «Дорога до себе», мета яких - підвищення рівня поінформованості громадськості про права осіб з особливими потребами, формування поваги до їх прав, особистості і гідності, надання психологічних рекомендацій педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти щодо особливостей організації навчання та виховання, створення передумов для соціалізації школярів з особливими освітніми потребами.
Усі запрошені на цей захід переглянули казку-феєрію «Пори року», яку підготували учасники соціально-психологічного театру Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ст.
На завершення спільними зусиллями усі учасники заходу створили озеро лотосів як символ єднання та створення почуття захищеності.
Фотозвіт за адресою:
https://postimg.cc/gallery/2gno85t00/