23.01.2019
Семінар для керівників гуртків науково-технічного та художньо-естетичного напрямів закладів освіти Сарненського району
Одним з актуальних напрямів модернізації та інноваційного розвитку освіти виступає STEM-орієнтований підхід до навчання, який сприяє популяризації інженерно-технологічних професій серед молоді, підвищенню поінформованості про можливості їх кар’єри в інженерно-технічній сфері, формуванню стійкої мотивації у вивченні дисциплін, на яких ґрунтується STEM-освіта.
23 січня 2019 року на базі комунального закладу «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбувся семінар для керівників гуртків науково-технічного та художньо-естетичного напрямів закладів освіти з теми «Формування професійної компетентності педагога в системі STEM-освіти для реалізації концептуальних засад Нової української школи».
Методист відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації Оксана Ткач ознайомила присутніх з інноваційними можливостями STEM-навчання в позашкільній освіті, пріоритетними напрямами розвитку STEM-освіти на всеукраїнському та районному рівнях у 2018-2019 навчальному році, з планом заходів відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» на 2019 рік. Вона наголосила на участі керівників гуртків у зимовій сесії «STEM-школа-2019», метою якої є ознайомлення педагогічної громадськості з інноваційними освітніми технологіями, необхідними для реалізації концептуальних засад Нової української школи, створення платформи для спілкування, пошуку і підтримки перспективних наукових ідей щодо розвитку STEM-освіти в Україні.
Нові форми роботи презентувала керівник художньої студії Яринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Тетяна Охріменко. Вона акцентувала увагу на формуванні компетентностей особистості, її здатності до креативного мислення, розвитку творчого потенціалу.
З робототехнікою як перспективним напрямом STEM-освіти ознайомив керівник гуртка комунального закладу «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» Касьянюк Сергій Миколайович. Він представив інноваційні форми роботи з програмним засобом «Arduino».
Учасники семінару отримали методичні рекомендації щодо впровадження STEM-навчання в позашкільній освіті.