31.01.2019
Засідання творчої майстерні вчителя української мови і літератури Пономаренко Надії Миколаївни на Сарненщині
Завдання сучасної літературної освіти полягає у формуванні літературознавчої компетентності учнів. Головною умовою ефективності компетентнісно спрямованої літературної освіти є використання таких методичних підходів, які передбачають позицію учня як активного співтворця уроку. Саме над цим працюють вчителі-філологи району.
На базі Костянтинівської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося засідання творчої майстерні вчителя української мови і літератури Пономаренко Надії Миколаївни, переможця районного, лауреата обласного етапів Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2018», з теми «Формування читацької компетентності на уроках української літератури в умовах особистісно зорієнтованого навчання».
Головна засада сучасного уроку-успішний учень. Таким він може бути, якщо оволодіє вміння вчитися. Саме це мали можливість спостерігати присутні на уроці української літератури в 9 класі з теми «Микола Гоголь «Тарас Бульба». Колізія морального й національно-культурного вибору в образах синів Тараса Бульби», у ході якого Надія Миколаївна продемонструвала свою педагогічну майстерність, а учні- безпосередність, вміння співпереживати, відчувати, висловлювати власне ставлення до подій, героїв, зображених у художньому творі.
Також Надія Миколаївна провела майстер-клас з учителями, запропонувавши різні підходи до аналізу поезії Ліни Костенко «Хочеться чуда і трішки вина».
Вчитель Федорівської ЗОШ І-ІІ ступенів також долучилася до запропонованої форми роботи, аналізуючи поезію «Крила».
Учасники методичного заходу були приємно вражені від побачено і почутого, щиро дякували за продемонстрований досвід педагогам та адміністрації закладу в особі директора - Корень Галині Володимирівні та заступнику – Примак Інні Валентинівні.