Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

«СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТІ» 21.02.2019

«СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТІ»

- за такою темою ГО «Розумне місто та екосистема» спільно з Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та освітнім проектом «Е-schools» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України, Інституту модернізації змісту освіти МОН України 7-8 лютого 2019 року в м. Івано-Франківську відбулася Міжнародна науково-практична конференція в рамках ІІ Міжнародного господарського форуму «Смарт-місто та екосистема».

Відкрив конференцію ІГОР ТИТАРЕНКО, віце-президент ГО «Розумне місто та екосистема», керівник проекту «Е-schools та модерував пленарні засідання разом із СЕРГІЄМ НЕДІЛЬКОМ, директором Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та ІВАНОМ ВЄТРОВИМ, проректором Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

На конференцію зареєструвалося понад 300 осіб з усіх куточків України на різні форми участі: очні та дистанційні доповіді, написання статей, тез, презентацій, проведення майстер-класів з упровадження ІКТ в освіті, виробництві, екосистемах інше. Загалом на пленарних і секційних засіданням взяло участь разом із колегами з Івано-Франківщини біля 500 осіб. 

З вітанням до учасників конференції звернулися заступник міністра освіти  і науки МАКСИМ СТРІХА  (листом), Івано-Франківський міський голова РУСЛАН МАРЦІНКІВ, ректор Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти РОМАН ЗУБ’ЯК, директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради ІГОР МАКСИМЧУК, начальник відділу цифрової освіти та ІКТ Інституту модернізації змісту освіти МОН України Оксана Мельник.

На трьох сесіях пленарного засідання із доповідями виступили: віце-президент ГО «Розумне місто та екосистема», керівник проекту «Е-schools» ІГОР ТИТАРЕНКО («Інтеграція освітнього контенту з інструментами освітнього проекту «E-SCHOOLS»); директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання СЕРГІЙ НЕДІЛЬКО  («Використання ІКТ у національно-патріотичному вихованні молоді»); проректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ІВАН ВЄТРОВ («Інформаційно-комунікаційна підтримка педагогічної діяльності засобами веб-спільнот»);  декан факультету архітектури будівництва та дизайну, доцент Університету Короля Данила МИХАЙЛО КОСМІЙ («Тенденції розвитку освіти на Прикарпатті»); менеджер з розвитку LEGO Education в Україні  ОЛЕНА ТАБІНСЬКА («Впровадження програм LEGO EDUCATION у закладах освіти України»);  заступник директора ТОВ «Київська енергетична агенція», кандидат фіз.-мат. наук, доцент ВОЛОДИМИР БЕЗРУЧЕНКО         («Використання сервісів платформи E-SCHOOLS в освітньому процесі»); керівник освітніх програм Майкрософт Україна Максим Волинець («Цифрова трансформація освітнього закладу 21 сторіччя, виклики та можливості») та інші.

Унікальний проект представив засновник та керівник музею «Становлення української нації» ВАЛЕРІЙ ГАЛАН, метою якого є патріотичне виховання та об‘єднання українців навколо історії, національних традицій і культури засобами 2D, 3D, 4D, 5D; ціллю – показати славні сторінки історії нашої нації, в яких прославилися окремі українці та нація в цілому, щоб усі, хто має предків українців, повірив у себе, відчув справжню гордість, патріотизм та віру в Україну. Площі музею розташовані у приміщенні музею Другої світової війни у Києві. Усі експонати – фігури видатних українців – супроводжуються інформаційними стендами, що містять історичну довідку щодо внеску особи у світову та рідну історію, культуру, мистецтво.

Планується виготовити 110 експонатів із силікону – фігур видатних українців, які будуть супроводжуватися інформаційними стендами, що містять історичну довідку щодо внеску особи у світову та рідну історію, культуру, мистецтво, 25 макетних експозицій, 300 картин, мап, діорам.

Дві таких фігури Михайла Грушевського та Івана Котляревського були представлені на виставці конференції.

Під час насиченої дводенної роботи у секціях обговорювалася сучасна для освіти та українського суспільства загалом тематика.

Секція 1. «Цифрові технології в освітньому процесі закладів освіти» (керівник секції ОКСАНА МЕЛЬНИК, начальник відділу цифрової освіти та ІКТ Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, кандидат педагогічних наук) – навчальні інформаційні системи в роботі закладів освіти; розвиток електронного освітнього простору для підтримки безперервної освіти; шляхи підвищення якості надання освітніх послуг; використання сучасних цифрових технологій в освіті як спосіб мотивації дітей до навчання, формування цифрових компетентностей учасників освітнього процесу; практичний досвід впровадження ІКТ в освіті; створення сприятливого середовища для розробки освітнього електронного контенту, освітніх ресурсів та сервісів, розвитку електронного навчання  в Україні; розгортання Національної освітньої електронної платформи; можливість формування і реалізації учасниками освітнього процесу індивідуальної освітньої траєкторії.

Секція 2. «Застосування ІКТ при підвищенні кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників» (керівник секції ІВАН ВЄТРОВ, проректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений вчитель України) – визначення перспективних напрямів застосування ІКТ при підвищенні кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників; освітні інформаційні ресурси для підвищення кваліфікації педагогічних працівників; оцінювання відповідності результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників  кваліфікаційним характеристикам і стандартам.

Секція 3. «Використання ІКТ у національно-патріотичному вихованні молоді» (керівники секції: СЕРГІЙ НЕДІЛЬКО, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді,

ІВАН ГАЛЕНКО, віце-президент Міжнародної громадської організації «Міжнародна академія інформатики») – патріотичне виховання та об‘єднання українців навколо історії, національних традицій і культури; формування технічних вимог до системи управління військово-патріотичною грою «Сокіл-Джура» з використанням геопорталів органів державного управління; шляхи трансферу новітніх інформаційно-комунікативних технологій у секторі безпеки та активізації на цій основі співробітництва України з країнами НАТО за проектами Smart Defence, в науці та охороні довкілля; досвід застосування ІКТ від гіс-арта в зоні ООС (АТО) та ігрові теми для ВПГ «Джура» в інтересах розвитку системи територіальної оборони України.

Від Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти очну участь у конференції також взяла Олена Марченко, доцент кафедри природничо-математичної освіти, кандидат педагогічних наук. Опублікували свої статті у збірнику Ніна Тимчина, старший викладач кафедри природничо-математичної освіти

Віталія Тимчина, старший викладач кафедри природничо-математичної освіти, Наталія Крутова, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри природничо-математичної освіти та Олена Марченко.

Під час конференції експонувалася новітні досягнення ІКТ на виставці «Сучасні смарт-рішення в освітньому процесі» та проводилися майстер-класи по роботі з новітнім освітнім обладнанням і програмними засобами для закладів освіти з врученням сертифікатів:

1.              Використання сервісів платформи E-SCHOOLS в освітньому процесі (ВОЛОДИМИР БЕЗРУЧЕНКО, заступник директора ТОВ «Київська енергетична агенція», кандидат фіз.-мат. наук, доцент, с.н.с.);

2.              Навчальний контент «МІЙКЛАС» - сучасний інструмент цифрової освіти (ОЛЕКСІЙ АДАРЮКОВ, керівник методичного відділу МійКлас).

3.              Arduino робототехніка. 3-D друк та сканування (ОЛЕКСАНДР АРОНЕЦЬ, керівник гуртка радіоелектронного конструювання пристроїв автоматики та робототехніки Міського центру технічної творчості учнівської молоді Івано-Франківської міської ради);

4.              Електронний підручник «Мистецтво 1 клас» ТОВ «Генеза», ПП «Брістар». Особливості використання в навчальному процесі (ЄВГЕН ДУБОВИК, директор студії «Брістар»);

5.              Використання мультимедійних комплексів у навчальному процесі (СВІТЛАНА ХІЛАЙ, менеджер корпоративних проектів ТОВ «Навігатор Корпорейшн») (на стенді);

6.              STEM-набори "LEARNINGRESOURCES" для НУШ (ГАННА ТЕРНАВСЬКА - project manager  Dixi Education) (на стенді);

7.              Інтерактивний стрілецький симулятор «Шкільний тир» (ТАРАС ШЕВЧЕНКО, директор компанії БМС Техно) (на стенді).

Окрасою конференції були виступи монотеатру "Кут" за участю народного артиста України Смотрителя В.П. та різдвяні віншування хору Будинку вчителя «Джерело» і ансамблю «Опришівські соловейки» ЗОШ № 6 м.  Івано-Франківська.

Письменник-атовець Василь Піддубний представив свій літературно-мистецький проект – про російсько-українську війну словами очевидців.

Організатори конференції щиро дякують органам влади Івано-Франківська та області, освітянським керманичам за сприяння у підготовці та проведенні конференції.

Використані світлини також із сайту Івано-Франківської міської ради:  http://www.mrada.if.ua/

 МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ (збірник, презентації, виступи, резолюція) ЗА ПОСИЛАННЯМ: Переглянути

 УСІ СВІТЛИНИ ЗА ПОСИЛАННЯМ: Переглянути

02_1 Конф Ів Фр 070219.jpeg

03 Конф Ів Фр 070219.png

04 Конф Ів Фр 070219.jpg

05 Конф Ів Фр 070219.jpg

06_1 Конф Ів Фр 070219.jpg

06_2 Конф Ів Фр 070219.jpeg

07 Конф Ів Фр 070219.png

08 Конф Ів Фр 070219.jpeg

09 Конф Ів Фр 070219.jpeg

10 Конф Ів Фр 070219.jpg

11 Конф Ів Фр 070219.jpeg

12 Конф Ів Фр 070219.jpeg

12 Конф Ів Фр 070219.png

13 Конф Ів Фр 070219.jpeg

14 Конф Ів Фр 070219.jpg

15 Конф Ів Фр 070219.jpeg

16 Конф Ів Фр 070219.jpeg

17 Конф Ів Фр 070219.jpeg

18 Конф Ів Фр 070219.jpeg

21 Конф Ів Фр 070219.png22 Конф Ів Фр 070219.png

24 Конф Ів Фр 070219.jpgПовернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика

Цифрові лабораторії Ейнштейн

Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова