25.02.2019
Інструктивно-методична нарада для керівників закладів освіти Дубенщини з питань протидії булінгу
Одним із принципів, на якому базується реалізація Концепції «Нова українська школа», є формування середовища, безпечного для життя і здоров’я дитини. Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства. Упродовж останніх років в освітній практиці набуло поширення таке явище, як шкільний булінг.
З метою підвищення рівня інформованості керівників закладів освіти щодо форм, причин і наслідків насильства булінгу (цькуванню), формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі і гідності 22 лютого 2019 року проведено інструктивно-методичну нараду для керівників закладів освіти з питань протидії булінгу (цькуванню).
Завідувач Дубенського РМК Наталія Мельнікова акцентувала увагу присутніх на тому, що 19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18 грудня 2018 року № 2657-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню). Наталія Леонідівна наголосила, як наразі виглядає механізм з протидії цькуванню, який діє не лише для захисту дітей від цькування, а й для протидії булінгу над усіма учасниками освітнього процесу, зокрема освітянами та батьками.
Про відповідальність керівників закладів освіти щодо булінгу розповіла старший інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Дубенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, капітан поліції Мирослава Вжос.
Завідувач кабінетц-центру практичної психології та соціальної роботи РОІППО Юлія Мельник розкрила питання попередження шкільного цькування, зокрема: нормативно-правового забезпечення, форм, причин і наслідків насильства булінгу, діяльності працівників психологічної служби щодо протидії булінгу.