Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

Семінар-практикум для вчителів іноземних мов на Сарненщині 01.03.2019

Семінар-практикум для вчителів іноземних мов на Сарненщині

Сучасна школа – це цілісний організм, куди приходять сучасні діти з сучасним світоглядом, сучасними технічними пристроями, тенденціями та запитами; їх батьки, які прагнуть дати дитині надійне майбутнє та держава, у якої попит на компетентнісного громадянина ХХІ століття. Отож в такому освітньому мереживі переплітаються всі найкращі риси педагога сучасної школи, який виправдовує сподівання всіх вищеназваних субјєктів.

Звичайно, що уявити собі таку школу без демократичних перетворень як шляху до успіху, неможливо. І саме таким гаслом 27 лютого 2019 року на базі Сарненського районного ліцею «Лідер» його директор Колоїз Тамара Гнатівна привітала учасників семінару-практикуму для вчителів іноземних мов з теми: «Комунікативна компетенція як система мовленнєвих умінь та навичок».

Інформативним та корисним був виступ Ірини Паньковець (вч. англійської мови Сарненського районного ліцею «Лідер»), яка ознайомила присутніх із поняттям когнітивної візуалізації як методу навчання англійської мови. Ірина Леонідівна наочно продемонструвала переваги такого методу у вирішенні питання мотивації та зацікавлення учнів на уроці. Також педагог представила увазі колег ряд сайтів та посилань, за якими можна вивчати іноземну мову, створюючи (за бажанням) власні завдання.

Педагоги були залучені до роботи в групах, яким Наталія Кузьмич (вч. Сарненського районного ліцею «Лідер») дала завдання аналогічне тому, яке виконували учні на уроці (вчителі мали змогу переглянути фрагмент уроку). Оскільки Наталія Євгенівна демонструвала свій досвід у використанні Інтернет-ресурсів для розвитку навичок аудіювання у старшокласників, то і вчителі після перегляду відеоблогу мали змогу відчути на собі всі переваги такого виду діяльності. Адже цікаво підібрана тема блогу, її відповідність віковим інтересам та уподобанням учнів – це вже третина успішного уроку. Окрім того вдало підібрані матеріали не лише стимулюють інтерес до вивчення іноземної мови, бажання нею спілкуватися, а й розвивають критичне мислення, осмислення певної інформації, «пропуск» її крізь себе, згоду чи несприйняття тощо. Що в свою чергу приводить до бажання висловитися, дискутувати, знаходити істину, співпрацювати. А саме такими компетентностями і повинна володіти людина ХХІ століття.

Цікаво і доступно про використання інтелект-карт на уроках англійської мови розповіла Наталія Щигель (вч. Сарненського районного ліцею «Лідер»), яка показала, як можна розширити, удосконалити і збагатити форми роботи із, здавалося б, звичними для нас ментальними картами. Наталія Володимирівна показала свої напрацювання, а також залучила всіх учасників семінару до створення своїх інтелект-карт. Така форма роботи на уроці (або самостійно вдома) допомагає учню (та й вчителю теж) згрупувати, виділити головне, порівняти, узагальнити тощо. Таким чином, засвоєння певної інформації відбувається не уривчасто, а комплексно, цілісно.

І загалом увесь семінар-практикум відбувався за «маршрутами» однієї великої інтелект-карти з багатьма розгалуженнями.

Про особливості проведення державної підсумкової атестації та ЗНО – 2019 з іноземних мов проінформувала Наталія Бойко (вч. англійської мови Сарненської гімназії), яка наголосила на основних змінах та особливостях цьогорічного ЗНО та ДПА. Як педагог із великим досвідом у підготовці учнів до ЗНО, Наталія Кирилівна дала кілька цінних порад щодо того, на що привчати учнів звертати увагу під час складання ЗНО з іноземних мов.

Насамкінець всі учасники обмінялися думками, висловили своє враження та щиро подякували організаторам семінару-практикуму за корисну інформацію та співпрацю.


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Цифрові лабораторії Ейнштейн

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика