07.03.2019
Семінар-практикум для класних керівників на Сарненщині
06 березня 2019 року на базі Великовербченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум для класних керівників закладів освіти району з теми «Етнопедагогіка як засіб формування загальнолюдських та національних цінностей особистості».
Учасників семінару радо зустрів зразковий аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Криниченька» під керівництвом Ніни Добровольської.
Презентували заклад та систему виховної роботи з дітьми та учнівською молоддю в контексті етнопедагогіки Нової української школи Оласюк Сергій Миколайович, директор Великовербченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, та Гоч Тетяна Іванівна, заступник директора з виховної роботи.
Марія Давидюк, керівник музею Великовербченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, провела екскурсію історичними сторінками життя села та його жителів. Вона відмітила, що шкільний музей є важливим осередком збереження етнокультурної спадщини українського народу.
Активною формою роботи для класних керівників стала участь в етнолабораторії зразкового аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Криниченька». Тут поєдналися українські традиції, звичаї, обряди, родинні пісні.
Учасники семінару щиро вдячні за організацію семінару відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації та директору і педагогічному колективу Великовербченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Етнопедагогіка може стати тим інструментом, який дозволить відновити національну мову і культуру. Вивчаючи традиції і мистецьку спадщину свого народу, українці зможуть відновити свою національну пам'ять. А ще це найкращий метод формування української громадянської ідентичності. (Ярослав Музиченко, організатор Українського центру етнопедагогіки).