Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

Засідання клубу практичних психологів та соціальних педагогів «Альтернатива» на Сарненщині 21.03.2019

Засідання клубу практичних психологів та соціальних педагогів «Альтернатива» на Сарненщині

У Національній доктрині розвитку освіти поставлені завдання щодо формування самостійної та самодостатньої особистості, здатної до професійного розвитку, активної адаптації на сучасному ринку праці та творчої самореалізації. Ці завдання пов'язані з новими вимогами суспільства до реформування української освіти.

20 березня 2019 року на базі Чемернянської ЗОШ І-ІІ ст. відбулось засідання клубу практичних психологів та соціальних педагогів «Альтернатива» «Підвищення психологічної культури учасників освітнього процесу в умовах реформування системи освіти».

Тема засідання була вибрана невипадково, оскільки в сучасному світі із прогресом інноваційних технологій збільшується кількість користувачів різних веб-ресурсів. Отже, відповідно й більшим стає розрив між інтересами дорослих та учнівської молоді, що, в свою чергу, породжує безліч протиріч, які можуть переростати в конфлікти. Не виключенням є і школа. Адже школа передбачає не тільки процес навчання, а й спілкування з вчителями, однокласниками, учнями інших класів та батьками. І на жаль, взаємодія школярів і педагогів іноді закінчується конфліктами.

Саме з огляду на актуальність даної проблеми учасниками клубу (практичними психологами району) були проведені тренінгові заняття з учнями 7-х класів на тему  «Розкіш спілкування», яке провели Славинська Людмила Федорівна, практичний психолог Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №4 та Сосюк Оксана Вікторівна, практичний психолог СШР І ст. №5.

З учнями 8 класу було проведено заняття на тему  «Розвиток комунікативних вмінь і навичок учнів», яке провели Павлюк Алла Вікторівна, практичний психолог ЗДО №6 “Казка” м.Сарни та Гуранець Оксана Володимирівна, практичний психолог Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. №6.

Практичний психолог Сарненського ліцею №2 Дударик Юлія Геннадіївна  та психолог Великовербченської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Мельник Юлія Степанівна - заняття на тему  «Чи вмієш ти спілкуватися?» з учнями 9 класу.

Для учнів 10 класу Лешкевич Олена Йосипівна, практичний психолог Сарненського ліцею «Лідер» та Карповець Ольга Михайлівна, соціальний педагог Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. №3 провели заняття на тему «Розвиток навичок успішного спілкування»

Третяк Р.Ф., методист районного методичного кабінету, ознайомила педагогів закладу з психологічними особливостями сучасного покоління дітей та підлітків та наголосила на ролі вчителя у вихованні та навчанні сучасних школярів.

Зембіцька І.В., практичний психолог Маловербченської загальноосвітньої школи І-ІІ ст., розповіла про такий феномен сучасного покоління дітей, як кліпове мислення та надала практичні рекомендації з розвитку психічних процесів школярів.

Крот О.Р., практичний психолог КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» звернула увагу учасників засідання на проблему актуальності розвитку соціальної компетентності в учасників освітнього процесу та продемонструвала практичні вправи з розвитку деяких видів соціальної компетентності.

З педагогами закладу Третяк Р.Ф., методист районного методичного кабінету  та  Крот О.Р., практичний психолог КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» провели  психологічний дайджест «Особливості спілкування вчителя з сучасними учнями», де вчителями  було отримано практичні навички та рекомендації.

По завершенні семінару були зроблені висновки, що у вирішенні конфліктних ситуацій важливу роль відіграють батьки, які своєю повсякденною поведінкою формують майбутню модель поведінки дітей, яка сприймається як норма. Немаловажливий вклад  у таку модель несе також і ставлення вчителя. Отже, вирішувати шкільні конфлікти треба всім разом - дітям, батькам, учителям...і тільки тоді буде результат.  


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Електронні підручники

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ