21.03.2019
Засідання клубу практичних психологів та соціальних педагогів «Альтернатива» на Сарненщині
У Національній доктрині розвитку освіти поставлені завдання щодо формування самостійної та самодостатньої особистості, здатної до професійного розвитку, активної адаптації на сучасному ринку праці та творчої самореалізації. Ці завдання пов'язані з новими вимогами суспільства до реформування української освіти.
20 березня 2019 року на базі Чемернянської ЗОШ І-ІІ ст. відбулось засідання клубу практичних психологів та соціальних педагогів «Альтернатива» «Підвищення психологічної культури учасників освітнього процесу в умовах реформування системи освіти».
Тема засідання була вибрана невипадково, оскільки в сучасному світі із прогресом інноваційних технологій збільшується кількість користувачів різних веб-ресурсів. Отже, відповідно й більшим стає розрив між інтересами дорослих та учнівської молоді, що, в свою чергу, породжує безліч протиріч, які можуть переростати в конфлікти. Не виключенням є і школа. Адже школа передбачає не тільки процес навчання, а й спілкування з вчителями, однокласниками, учнями інших класів та батьками. І на жаль, взаємодія школярів і педагогів іноді закінчується конфліктами.
Саме з огляду на актуальність даної проблеми учасниками клубу (практичними психологами району) були проведені тренінгові заняття з учнями 7-х класів на тему «Розкіш спілкування», яке провели Славинська Людмила Федорівна, практичний психолог Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №4 та Сосюк Оксана Вікторівна, практичний психолог СШР І ст. №5.
З учнями 8 класу було проведено заняття на тему «Розвиток комунікативних вмінь і навичок учнів», яке провели Павлюк Алла Вікторівна, практичний психолог ЗДО №6 “Казка” м.Сарни та Гуранець Оксана Володимирівна, практичний психолог Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. №6.
Практичний психолог Сарненського ліцею №2 Дударик Юлія Геннадіївна та психолог Великовербченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Мельник Юлія Степанівна - заняття на тему «Чи вмієш ти спілкуватися?» з учнями 9 класу.
Для учнів 10 класу Лешкевич Олена Йосипівна, практичний психолог Сарненського ліцею «Лідер» та Карповець Ольга Михайлівна, соціальний педагог Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. №3 провели заняття на тему «Розвиток навичок успішного спілкування»
Третяк Р.Ф., методист районного методичного кабінету, ознайомила педагогів закладу з психологічними особливостями сучасного покоління дітей та підлітків та наголосила на ролі вчителя у вихованні та навчанні сучасних школярів.
Зембіцька І.В., практичний психолог Маловербченської загальноосвітньої школи І-ІІ ст., розповіла про такий феномен сучасного покоління дітей, як кліпове мислення та надала практичні рекомендації з розвитку психічних процесів школярів.
Крот О.Р., практичний психолог КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» звернула увагу учасників засідання на проблему актуальності розвитку соціальної компетентності в учасників освітнього процесу та продемонструвала практичні вправи з розвитку деяких видів соціальної компетентності.
З педагогами закладу Третяк Р.Ф., методист районного методичного кабінету та Крот О.Р., практичний психолог КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» провели психологічний дайджест «Особливості спілкування вчителя з сучасними учнями», де вчителями було отримано практичні навички та рекомендації.
По завершенні семінару були зроблені висновки, що у вирішенні конфліктних ситуацій важливу роль відіграють батьки, які своєю повсякденною поведінкою формують майбутню модель поведінки дітей, яка сприймається як норма. Немаловажливий вклад у таку модель несе також і ставлення вчителя. Отже, вирішувати шкільні конфлікти треба всім разом - дітям, батькам, учителям...і тільки тоді буде результат.