Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

Формуємо ключові компетентності учасників освітнього процесу засобами інформаційно-цифрових технологій 29.03.2019

Формуємо ключові компетентності учасників освітнього процесу засобами інформаційно-цифрових технологій

28 березня 2019 року на базі КУ «Гощанський районний методичний кабінет» та Горбаківського НВК «ДНЗ-ЗОШ І - ІІІ ступенів» відбувся обласний навчально-практичного для методистів  районних, міських методичних кабінетів, головних спеціалістів відділів, управлінь освіти, виконкомів рад міст обласного значення, ОТГ, які відповідають за упровадження  інформаційно-комунікаційних технологій, із теми «Формування ключових компетентностей учасників освітнього процесу засобами інформаційно-цифрових технологій». У заході взяло участь близько 30 представників районів, міст та ОТГ області. Модераторами заходу були проректор із зовнішніх зв’язків і моніторингу якості освіти Вєтров І.В. та завідувач кабінету інформаційно-комунікаційних технологій Басараба Н.А.

Директор Горбаківського НВК «ДНЗ-ЗОШ І - ІІІ ступенів» Савонік Г.С. познайомила учасників семінару із сучасним інноваційним середовищем закладу освіти.

Відкрили семінар Вєтров І.В. та начальник відділу освіти Гощанської районної державної адміністрації Савонік О.М.

       У теоретичному блоці семінару розглядалися питання поширення цифрових компетенцій в освіті (Ветров І.В.), представлення ролі та місця інформаційно-комунікаційних технологій у діяльності методичної служби району (Жук Н.А.), та презентовані результати регіонального моніторингово опитування «Цифровізація освіти. Регіональний досвід» (Басараба Н.А.).

У практичній частині семінару педагоги Гощанщини презентували досвід використання інформаційно-цифрових технологій у формуванні ключових компетенцій учасників освітнього процесу. Яковець О.К., учитель Симонівського НВК, представив колективну розробку учителів інформатики Гощанського району «Освітнє середовище «INFО+», призначене для вивчення інформатики у 5 – 9 класах за новою програмою із використанням вільного програмного середовища. Шевчук Н.В., учитель Горбаківського НВК, презентувала досвід організації та проведення веб-квестів в позакласній роботі з української мови та літератури. Харченко Л.В., учитель Гощанської ЗОШ І – ІІІ ст., познайомила учасників семінару із способами використання ІКТ для формування здоров’язбережувальних компетенцій і провела з присутніми фізкультхвилинку із використанням мобільного додатку Jusd Dance. Данилюк В.В. та Іванчук О.В., учителі Горбаківськго НВК, поділилась досвідом використання на уроках фізики та біології віртуальних лабораторій, в т.ч. https://phet.colorado.edu (моделювання від найпростішого досліду до складного експерименту, адаптована до українських користувачів), онлайн-презентацій, віртуальних тренажерів. Сачук А.Г. презентувала досвід використання цифрових ресурсів в освітньому процесі НУШ.

Також під час роботи семінару увага була приділена актуальній сьогодні темі «Кібер-булінгу».  Практичний психолог Бочаницького НВК Лукащук А.П. провела з учасниками семінару «круглий стіл» із теми «Безпечна робота в мережі Інтернет» з елементами тренінгу «Протидія Інтернет-булінгу». Педагоги відпрацювали окремі вправи, проаналізували життєві ситуації, виробили пропозиції для учнів, учителів та батьків, які потрапляють в небезпечні ситуації кібер-булінгу.

За підсумками семінару усі учасники відмітили високий рівень організації та проведення заходу та відзначити  практичні напрацювання колег-педагогів у напрямі використання ІКТ в освітньому процесі.

E79FE0EE-F58C-4C2D-8B29-A0F3C9385335.jpeg

1E5C21FB-5AE6-4652-899A-7E5A63792D88.jpeg

9A61D7B8-F877-4E67-B43A-66312E975936.jpeg

3742DFF4-AE3C-4112-A4C5-D2795491C5E0.jpeg

C0E5B1D0-7227-44FD-B254-CB2DBF572A08.jpeg


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Електронні підручники

Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова

Цифрові лабораторії Ейнштейн

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика