Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

4 квітня відзначається Міжнародний день Інтернету 03.04.2019

4 квітня відзначається Міжнародний день Інтернету


Щороку 4 квітня світ відзначає Міжнародний день Інтернету

Святкування відбувається у день смерті святого Ісидора Севільського, покровителя учнів та студентів, який створив першу в історії енциклопедію «Etymologiae» в 20 томах.

У 1998 році Папа Римський Іван Павло II визнав всесвітню мережу Інтернет скарбницею людського знання. У 1999 році було представлено кандидатів на роль заступника Інтернету – святі Ісидор, Текла й Педро Регаладо. Ватикан доволі довго вибирав між кандидатами і тільки у 2000-му почав схилятися до думки, що найкращим покровителем мережі буде святий Ісидор. Аргументуючи своє рішення призначити саме цього святого покровителем Інтернету, Іван Павло II сказав, що Інтернет — це своєрідна енциклопедія людських знань. Крім того, саме Ісидор Севільський уперше застосував у своїй праці систему перехресних посилань, що віддалено нагадує гіперпосилання, які використовують у мережі.

Окрім того, дата 4 квітня – 4.04 – нагадує поширену помилку 404 («Сторінку не знайдено»).

Джерело: https://acc.cv.ua/news/world/4-kvitnya-den-internetu-pokrovitelem-yakogo-stav-pershiy-enciklopedist-273. Сайт http://acc.cv.ua/

 

Сьогодні одним з актуальних питань у мережі Інтернет є кібербезпека.

Статистика з питань кібербезпеки

(за даними відкритого Інтернет-ресурсу

http://www.cyber-security.com.ua/):

1.  92% користувачів Інтернету в Украіні не знають, що таке «кібербезпека».

2.  50% користувачів ПК кожного дня підпадає під кібератаки, навіть не знаючи про це.

3.  У 83% випадків піратське програмне забезпечення є причиною кібератак.

4.  Кожен 16-й сайт в Україні містить шкідливе ПЗ, яким потенційно може бути заражений комп’ютер користувача. Так, на 1000 хостів припадає 59,2 заражених сайтів. Це найвищий показник у світі, для порівняння, у всій мережі Інтернет в середньому заражений приблизно кожен 54-й ресурс. В Україні також виявлена найвища концентрація фішингових сайтів – кожен 70-й ресурс є шахрайським.

5.  Рівень шахрайства при розрахунку в Інтернеті зріс втричі в Україні (у порівнянні з 2013 р.).

 

Найпоширенішим способом кібернетичного впливу є масові розсилки електронних листів із вмістом шкідливого програмного забезпечення. Листи можуть надсилатися з відомих отримувачу адрес (за допомогою можливості підміни електронного поштової адреси відправника) із вкладеними архівами або картинкою з посиланням на інший ресурс, візуально подібною до вкладеного файлу. У завантаженому архіві міститься файл (файли) з шкідливим програмним забезпеченням.

Поради щодо  запобігання

небажаного кібернетичного впливу

 

1.  Користуйтеся перевіреним поштовими клієнтами.

2.   Переглянути парольну політику з метою виявлення нестійких паролів, паролів, встановлених за замовчуванням або не встановлених взагалі. Уникнути випадків зберігання логінів та паролів у відкритому вигляді на робочих столах моніторів та інших місцях файлової системи ОС, а також на паперових носіях інформації біля моніторів, клавіатур та інших загальнодоступних місць.

3.  Критично оцінюйте та не відкривайте вкладення підозрілих повідомлень, а також повідомлень із підозрілим текстом, що спонукає до переходу на посилання невідомого ресурсу.

4.  Не переходьте за незрозумілими посиланнями в підозрілих електронних листах чи повідомленнях соціальних мереж.

5.  Використовуйте безпечне інтернет-з'єднання. У цьому випадку, в адресному рядку вашого браузера ліворуч повинні відображатися літери https:// замість http://.

6.  Завантажуйте файли з обережністю. Не завантажуйте файли, архіви з ненадійних сайтів.

7.  За допомогою антивірусного програмного забезпечення проводити сканування ПК на предмет наявності шкідливого програмного забезпечення. Регулярно здійснювати оновлення антивірусного програмного забезпечення.

8.  При підключенні до ПК змінних носіїв інформації проводити автоматичну перевірки на наявність шкідливого програмного забезпечення тощо.

9.  Уникати використання на ПК працівників сервісів та служб, що не потрібні для виконання ними своїх службових обов’язків.

 


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Електронні підручники

Цифрові лабораторії Ейнштейн

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика