Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

11.04.2019

Розвиток навичок соціальної адаптації здобувачів освіти

10 квітня 2019 року на базі Бокіймівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Бокіймівської ОТГ відбувся семінар-тренінг для педагогічних працівників із теми «Розвиток навичок соціальної адаптації здобувачів освіти в рамках проекту «Вчимося жити разом».

У вступній частині семінару-тренінгу Раїса Радисівна Шагієва, методист кабінету природничих предметів РОІППО,  ознайомила учасників із концепцією, змістом і методикою проведення тренінгового курсу «Вчимося жити разом». Тетяна Вікторівна Абрамович, методист навчально-методичного кабінету психологічної служби РОІППО, кандидат педагогічних наук, акцентувала увагу педагогів на основних положеннях концепції життєвих навичок і тренінгових методах навчання для формування соціальної і здоров’язбережної компетентності; учасники ознайомилися з ресурсами порталу «Превентивна освіта» та опрацювали збірку тренінгових активностей для створення доброзичливої атмосфери і продуктивної роботи зі здобувачами освіти.

Педагоги взяли участь у тренінгу з теми «Стоп булінг», метою якого є формування нетерпимості до прояву агресії, розвиток емпатії до жертв насилля, формування навичок надання допомоги жертвам булінгу та розроблення стратегії боротьби з ним. Учасники працювали у групах та формували навички розрізняти дружнє піддражнювання і булінг («Булінг чи піддражнювання?»); виконували вправу «Рука допомоги» – розробляли стратегію боротьби з булінгом; методом «мозкового штурму» визначали коло осіб, до яких можна звернутися по допомогу у кризовій ситуації («До кого звертатися у разі булінгу»); переглядали відеоролики та обговорювали їх сюжети, формулювали алгоритм роботи з здобувачами освіти при перегляді відеоматеріалів.   

Шляхом самопідготовки за тренінговими вправами курсу «Вчимося жити разом» учасники здійснили модельну демонстрацію проведення заняття, завдяки чому отримали можливість усвідомити набутий досвід, відкрито висловити свої думки з приводу виконання запропонованих вправ. Упродовж зустрічі виокремлено ті життєві навички, які можна розвинути у дітей шляхом упровадження курсу «Вчимося жити разом».

Під час заключної частини семінару-тренінгу було підведено підсумки, проаналізовано очікування, які педагоги сформували на початку заняття та здійснено самооцінку тренерських навичок. 

Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Цифрові лабораторії Ейнштейн

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Електронні підручники