Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

Перемога у Всеукраїнському проєкті STEM IS FEM. 24.10.2019

Перемога у Всеукраїнському проєкті STEM IS FEM.

 З 19-20 жовтня 2019 року у м. Києві проходив завершальний (очний) етап освітнього проєкту STEM IS FEM.

STEM IS FEM – це освітній проєкт, який спрямований на зацікавлення дівчат технологічними спеціальностями та збільшення кількості жінок у науці, технологіях, інжинірингу та математиці.

 Весь проєкт був розбитий на тематичні модулі, що вміщували в себе онлайн-тестування та дводенний інтенсив у Києві. Його проведення  ініціювала низка IT-бізнесменів, компанії яких працюють в Україні з метою мотивації дівчат обирати технологічні професії, зокрема, інформаційні технології, які стереотипно вважаються чоловічими. Один з ініціаторів проекту є Сапар Карягдиїв, керівник компанії «Gamingtec», що має офіси в Лондоні та Києві. Варто зауважити, що участь у ньому є цілком безкоштовна.

 До участі у конкурсі були обрані лише 22 дівчинки, серед яких була і учениця 11 класу Володимирецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Хондока Софія, яка успішно пройшла І етап та приєдналася до команди найкращих у Києві і була єдиною представницею із Західної України.  

  Протягом заходу відбулися шість лекцій від кращих спікерів, які фахово розуміються на відкриттях та досягненнях у галузях фізіології та медицини, економіки, літератури, захисту миру, фізики та хімії

 Два дні цілковитого занурення в галузь, зустрічі та дискусії з жінками, які працюють у біотехнологіях, екскурсії у справжні біолабораторії:

генетична лабораторія Diagen, де дівчата самостійно визначали власну групу крові та ознайомилися з будовою клітин власного букального епітелію;

екскурсія до інституту фізіології імені О. О. Богомольця - науково-дослідницького інституту у складі Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України.

Чого вартує лише конкурсне завдання, над яким працювала Софія: за три хвилини подати схему «вирощування» будь-якого органу та обґрунтувати, чому вам вдалося чи не вдалося його створити у своїй «лабораторії».

 Оцінювалася суть та подача, дискусія, враження від лабораторної діяльності та загальна вмотивованість.

  У підсумку, Софія отримала ІІ місце, за що і була нагороджена дипломом переможниці освітнього модуля «Біотехнології» та цінними подарунками.

  Ми щиро радіємо досягненням Софії та висловлюємо слова щирої вдячності її педагогу Кондратишиній Олені Володимирівні за відданість професії.

Так тримати!


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Електронні підручники

Цифрові лабораторії Ейнштейн

СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика