Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

«ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ» 30.10.2019

«ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ»

«ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ»

 

За такою темою 29 жовтня 2019 року завершила роботу VІІI Всеукраїнська інтерактивна науково-практична конференція, проведена уже традиційно спільно з Інститутом модернізації змісту освіти та Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

Нагадаємо, що конференція тривала упродовж місяця із 24 вересня по 29 жовтня в інтернет-офлайн форматі (заочна участь), обговорення надісланих матеріалів у постерному режимі.

Забезпечення успіху Нової української школи неможливе без наскрізного застосування інформаційно-цифрових технологій в освітньому процесі.  Системність їх запровадження в освітній галузі суттєво розширює можливості вчителя, оптимізує управлінські та комунікаційні процеси, дозволяє формувати в учня важливі життєві компетентності.

Удосконалення форм і змісту освітнього процесу, впровадження цифрових технологій навчання та тестування відкриває ширші можливості вирішувати актуальні виклики сьогодення, швидше враховувати світові тенденції  інтелектуального потенціалу.

Використання цифрових технологій в освіті зумовлюють створювати якісно нові  умови професійної підготовки сучасного учителя.

Помітно зростає кількість досліджень, предметом яких стало використання цифрових технологій в освітньому процесі.

Саме із  метою об'єднання зусиль учених і практиків різних регіонів України, які ведуть наукові та прикладні дослідження з обговорюваної проблеми, для вироблення спільної стратегії та узгоджених підходів у проектуванні і створенні цифрових засобів навчання.

До участі у конференції долучилися науковці провідних наукових установ  України, педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів післядипломної педагогічної освіти, закладів вищої освіти,  працівники методичних служб, керівники та педагоги закладів освіти Волинської, Дніпропетровської,  Закарпатської, Донецької, Запорізької, Київської, Рівненської, Харківської, Хмельницької областей та м. Києва. Загалом близько 50 учасників.

Модератором підсумкового пленарного онлайн-засідання був Іван Вєтров, проректор із зовнішніх зв’язків і моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО, який на початку ознайомив учасників із нормативно-правовими актами, на яких будується цифровізації освіти в Україні.

Від Інституту модернізації змісту освіти виступила Кашина Г.С., науковий співробітник відділу електронних підручників, яка презентувала досвід та перспективи реалізації експериментальної діяльності в галузі освіти, зокрема в реалізації експерименту всеукраїнського рівня «Електронний підручник для загальної середньої освіти» (Е-book for secondary education (EBSE)), серпень 2018 року-серпень 2021 року).

Продовжили пленарне засідання науково-педагогічні працівники відділу компаративістики інформаційно-освітніх інновацій Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, які презентували наукові доробки у напрямі формування цифрової компетентності педагога в Україні та за кордоном:

-       Оксана Овчарук, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач із темою «Цифрова компетентність вчителя: міжнародні тенденції та рамки»;

-       Ірина Малицька, старший науковий співробітник із темою «Тенденції розвитку цифрової компетентності у системі освіти Великої Британії»;

-       Олена Гриценчук, науковий співробітник із темою «Результати дослідження ставлення вчителів громадянської освіти щодо використання ІКТ у освітньому процесі»;

-       Наталія Сороко, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник із темою «Міжнародні масові відкриті курси для розвитку інформаційно-цифрової компетентності вчителя».

        Продовжила засідання Вікторія Косик, науковий співробітник наукового центру «Мала академія наук України», директор Центру освітнього консультування, яка розкрила сучасне розмаїття підручників та цифрових засобі для освіти.

Із досвідом використання ІКТ в організації науково-методичної роботи закладів післядипломної педагогічної освіти ознайомив Віталій Ребрина, старший викладач кафедри теорії та методики природничо-математичних дисциплін та технологій, завідувач науково-методичного центру викладання інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційного навчання Хмельницького ОІППО.

Керівник технічного відділу видавництва «KM Media» Ольга Кислощаєва зробила огляд використання мультимедійного дидактичного контенту видавництва «Країна мрій» та мультимедійного дидактичного контенту «КМ MEDIA ED PROFI» в  освітньому процесі початкової школи в умовах реалізації НУШ. А заступник директора, старший науковий співробітник ТОВ «Київська енергетична агенція» Володимир Безрученко презентував досвід формування інформаційно-освітнього середовища закладу освіти на базі платформи E-schools.

        Заслуговує на увагу виступ керівника відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області, бібліотекаря, тренера-консультанта Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Петра Поліщука, який поділився досвідом використання цифрових технологій для адаптації навчальних матеріалів та підручників для дітей з порушеннями зору. За допомогою принтера 3D ними виготовляється дидактичний матеріал з азбукою Брайля. Його організація співпрацює із понад 40 закладами освіти України, де навчаються діти з подібними вадами. Останнім часом ВП ВГО "Генерація успішної дії" почала співпрацювати і з ресурсними центрами інклюзивної освіти.

        По завершенню інтерактивної конференції було проведено опитування.  Учасники відзначили комфортний формат проведення інтернет-конференції, зручний спосіб спілкування із науковцями, практиками з різних куточків України, реальну можливість онлайн-спілкування з авторами та розробниками сучасних цифрових засобів навчання.

        Усі учасники конференції погодилися, що обрана тематика є актуальною, цікавою, різноплановою.

 

Матеріали конференції будуть розміщені на сайті РОІППО в розділі «Конференції» з 01.11.2019 року.

Відеозапис підсумкового пленарного онлайн-засідання.


IMG_6808.JPG


IMG_6814.JPG


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика

Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова

Електронні підручники

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика