Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

Цифрові технології в освіті - це не тренд, а вимога часу 01.11.2019

Цифрові технології в освіті - це не тренд, а вимога часу

Цифрові технології в освіті - це не тренд, а вимога часу

 

31 жовтня 2019 року на базі Дубенського районного методичного кабінету та Тростянецького НВК Дубенської районної ради відбувся обласний навчально-практичний семінар для методистів районних, міських методичних кабінетів, головних спеціалістів відділів, управлінь освіти, виконкомів рад міст обласного значення, ОТГ, які відповідають за упровадження інформаційно-комунікаційних технологій із теми «Використання сучасних інформаційно-цифрових технологій у формуванні інформаційно-освітнього простору закладу освіти».

Учасників семінару, представників 15 територіально-адміністративних одиниць області, привітала Лідія Білик, начальник відділу освіти, молоді та спорту Дубенської РДА та  ознайомила із сучасним станом освітнього простору Дубенщини.

Відкрив теоретичний блок семінару та був безпосереднім його модератором Іван Вєтров, проректор із зовнішніх зв’язків і моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО. Він знайомив учасників заходу із особливостях використання ІКТ у професійній педагогічній та управлінській діяльності, здійснив ґрунтовний аналіз нормативно-правового забезпечення цифровізації освіти.

Про роль і місце ІКТ в сертифікації педагогічних працівників йшлося у виступі Наталії Басараби, завідувача кабінету інформаційно-комунікаційних технологій Рівненського ОІППО. Вона ознайомила із новими напрямами роботи інституту у плані формування бази цифрового контенту області, спонукала педагогічних працівників до самоосвіти, професійного самовдосконалення та активного формування інформаційно-освітнього середовища.

Діяльність районної методичної служби презентувала Наталія Мельнікова, завідувач Дубенського РМК.

Практичний блок заходу був присвячений презентації інформаційно-освітнього простору Тростянецького НВК. У педагогічній майстерні Ларисою Павлунь, директором закладу освіти, Людмилою Доманською, вчителем початкових класів, Аллою Синюк, учителем біології та хімії було представлено цікаві та змістовні програмні мультимедійні продукти, розроблені членами педагогічного колективу. Їх виступи чергово підтвердили, що малокомплектні школи (в Тростянецьому НВК навчаються 38 учнів) мають великий потенціал, в тому числі і з питань створення та використання інформаційно-цифрових технологій в освітньому процесі.

Гарним прикладом сучасного підходу до організації науково-методичної роботи з використанням ІКТ та ефективної форми роботи з педагогами став методичний практикум «Використання QR-кодів в освітньому процесі», проведений Іриною Панасюк, методистом Дубенського РМК. Вона презентувала напрями використання QR-кодів в організації освітнього процесу, а учасники семінару брали активну участь у виконанні практичних завдань, які можна використовувати під час квест-уроків, виконання домашнього завдання, організації ігрових вправ, отримання та поширення інформації тощо.

За результатами підсумкового опитування учасники  обласного семінару відзначили фахову, методичну, психолого-педагогічну компетентності педагогічних працівників Тростянецького НВК, районного методичного кабінету, високо оцінили майстерність та творчість освітян Дубенщини.


Слайд2.JPG


Слайд3.JPG


Слайд4.JPG


Слайд5.JPG


Слайд6.JPG


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

Електронні підручники

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка