05.11.2019
МЕДІАТЕКСТИ В ГРОМАДЯНСЬКІЙ ОСВІТІ
МЕДІАТЕКСТИ В ГРОМАДЯНСЬКІЙ ОСВІТІ
30 жовтня 2019 року у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти при сприянні Міністерства освіти і науки України, Академії української преси, Агентства США з міжнародного розвитку відбувся семінар-практикум «Громадянська освіта: методики роботи із візуальними джерелами».
Понад 100 методистів районних, міських методичних кабінетів, учителів історії та правознавства, керівників методоб’єднань учителів суспільних предметів, працівників органів управління освітою ОТГ, які координують стан навчання суспільних предметів, взяли участь в семінарі.
Захід провели фахівці у галузі медіаосвіти, сертифіковані тренери Раїса Євтушенко, головний спеціаліст Директорату загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Оксана Волошенюк, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси.
Перед учасниками семінару також виступив Віктор Ковальський, доктор юридичних наук, правознавець, професор Академії адвокатури України, шеф-редактор щотижневої газети "Юридичний вісник України".
У ході роботи Раїса Євтушенко та Оксана Волошенюк як співавтори презентували посібник «Громадянська освіта та методика її навчання» (за загал. Редакцією. Т.Мелещенко, Т.Бакки), навчали методиці роботи із візуальними медіатекстами: кінофільмами, анімафільмами, плакатами, карикатурами, шаржами, онлайнгрою.
На завершення було продемонстровано щойно відзнятий український анімаційний фільм «Цар Плаксій та Лоскотон».
Академія української преси, організація-лідер впровадження медіаосвіти та медіаграмотності в Україні пропонує наступні ресурси:
ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА ТА МЕТОДИКА ЇЇ НАВЧАННЯ
Підручник для студентів педагогічних закладів вищої освіти (звісно може бути використаний і для старшокласників) – це критичне сприйняття та протидія
маніпуляціям мас-медіа:
http://gromad-osvita.pp.ua/P_6-3.html?fbclid=IwAR1adLjuOyENQxDKcX-rpITQ8ONBAG_witYmzmxAIoI2Bqd1gtxgrZrh1Jw
Ре-візія історії. Російська історична пропаганда та Україна (за редакцією Володимира Єрмоленка) (це аналіз ключових наративів російської пропаганди щодо української історії, а також відповідь українських істориків на ці наративи).
https://internews.ua/storage/app/media/Re_vision_2019_ua.pdf?utm_source=%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%B7%D1%96%D1%8F&utm_campaign=e8b13dbe98-EMAIL_CAMPAIGN_2019_10_22_02_08&utm_medium=email&utm_term=0_544c0c355e-e8b13dbe98-124543769&fbclid=IwAR3bSvShkrAwAFBjRF5jUhxkRKLw0cpVFzwzd-lLUIYf1rPoIdypM8W8X7Q
Учителям початкової школи:
http://www.aup.com.ua/mediagramotnist-u-pochatkoviy-shkoli/
http://www.aup.com.ua/mediagramotnist-ta-kritichne-mislen-2/
http://www.aup.com.ua/uploads/Posib_dla_batkiv_2017.pdf, що також може бути корисним педагогам- організаторам для співпраці із батьками.
Для вчителів історії: нові матеріали щодо Історії Криму, як метаманіпуляції:
http://www.aup.com.ua/dodatkovi-materiali-do-urokiv-istori/
«Абетка візуальної грамотності»для всіх: як спілкуватися із візуальними образами:
http://www.aup.com.ua/abetka-vizualnoi-gramotnosti/
Учителям природничих дисциплін ми будемо раді запропонувати близько 300 конспектів занять (автори надали право використання в освітньому процесі): http://medialiteracy.org.ua/category/vchyteliu/seredniy-vchyteliu/
Онлайн медіаосвітні ігри: https://media.am/literatus/#uk – Принц визволяє Принцесу, яка стала жертвою маніпуляцій – для дітей 12-15 років.
Медіазнайко для всіх!
https://media.am/literatus/#uk
Контакти: Оксана Волошенюк, менеджер медіаосвітніх програм АУП
Тел: 067 504 9802
Електронна пошта:oksana@aup.com.ua
Портал: http://medialiteracy.org.ua
Сайт АУП: http://www.aup.com.ua/
Дякуємо!







