Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

Засідання районного семінару-практикуму вихователів закладів дошкільної освіти  на Сарненщині 05.12.2019

Засідання районного семінару-практикуму вихователів закладів дошкільної освіти на Сарненщині

Щоденна професійна діяльність вихователя надзвичайно різноспрямована і багатогранна, вона потребує одночасної присутності та включеності педагога в різні ситуації життєдіяльності групи. Нині педагоги закладів дошкільної освіти намагаються рухатися не вузькою стежиною визначених жорстких меж педагогічної діяльності, а в широкому просторі професійно-педагогічної свободи, серед широких можливостей вибору засобів і способів здійснення освітнього процесу.

Як допомогти вихователю в найскладнішому під час організації освітнього процесу – плануванні та навчально- методичному забезпеченні, аби педагог мав змогу приділяти більше часу повноцінній взаємодії з дітьми – обговорювали учасники  засідання районного семінару-практикуму вихователів закладів дошкільної освіти (керівник – Грушецька О.Ю., вихователь-методист ДНЗ № 4 м. Сарни), яке відбулося 04 грудня 2019 року на базі ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 9 «Росинка» м. Сарни.

Відкрили роботу семінару Корень В.А., методист Сарненського районного методичного кабінету, Захарчук А.О., спеціаліст Сарненської міської ради та Кошкіна Д.А., керівник ДНЗ № 9 «Росинка» м. Сарни.

 Вихователь-методист ДНЗ № 9 м. Сарни, Анжела Чинча, ознайомила присутніх з технологією блочно-тематичного планування та організації освітнього процесу  за принципом методичного конструктора (автор Н. Гавриш). Зокрема звернула увагу, що інтегрований зміст об’єднано в блочно-тематичні цикли, проживання яких забезпечує дитині цілісне сприйняття теми, системність уявлень і знань, а вихователь дістає право зорієнтуватися у виборі й послідовності основних тем занять, доцільних методів навчання для різних вікових груп та відповідно спланувати  освітній процес. Анжела Віталіївна поділилася, що досвідчені педагоги її закладу відкрили у цьому дидактико – методичному супроводі нові можливості для творчого професійного самовираження, а вихователі – початківці знайшли щедрі підказки, як побудувати освітню роботу протягом дня найцікавіше і найкорисніше для дітей.

Своїм досвідом роботи щодо планування освітнього процесу за принципом методичного конструктора поділилася Тетяна Рабешко, вихователь ДНЗ № 9 м. Сарни. Вона організувала роботу в групах, де вихователі вчилися на практиці працювати з картками методичного конструктора.

 Всі учасники семінару переглянули інтегроване заняття в середній групі «Вербиченька» з пріоритетом пізнавально-природничих завдань «Без чого не буває зими?», під час якого  вихователь ДНЗ № 9 м. Сарни, Світлана Мірко, продемонструвала використання карток методичного конструктора, що сприяють кращій організації заняття.  

Протягом семінару активно працювала, Тетяна Захарчук, практичний психолог ДНЗ № 9 м. Сарни, яка провела з вихователями інтерактивні вправи на включення в роботу, підвищення активності, емоційного сприйняття матеріалу.

Анжела Віталіївна презентувала вихователям виставку методичних посібників.  Всім учасникам семінару були надані рекомендована література та методичні рекомендації .

Грушецька О.Ю, керівник районного семінару-практикуму підвела підсумки роботи семінару, висловила слова вдячності колективу ДНЗ № 9 м. Сарни за дієвий методичний захід, відмітила, що кожен учасник отримав незабутні враження і неабияку практичну користь від спілкування з колегами.  


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

Електронні підручники

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ