05.12.2019
Засідання районного семінару-практикуму вихователів закладів дошкільної освіти на Сарненщині
Щоденна професійна діяльність вихователя надзвичайно різноспрямована і багатогранна, вона потребує одночасної присутності та включеності педагога в різні ситуації життєдіяльності групи. Нині педагоги закладів дошкільної освіти намагаються рухатися не вузькою стежиною визначених жорстких меж педагогічної діяльності, а в широкому просторі професійно-педагогічної свободи, серед широких можливостей вибору засобів і способів здійснення освітнього процесу.
Як допомогти вихователю в найскладнішому під час організації освітнього процесу – плануванні та навчально- методичному забезпеченні, аби педагог мав змогу приділяти більше часу повноцінній взаємодії з дітьми – обговорювали учасники засідання районного семінару-практикуму вихователів закладів дошкільної освіти (керівник – Грушецька О.Ю., вихователь-методист ДНЗ № 4 м. Сарни), яке відбулося 04 грудня 2019 року на базі ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 9 «Росинка» м. Сарни.
Відкрили роботу семінару Корень В.А., методист Сарненського районного методичного кабінету, Захарчук А.О., спеціаліст Сарненської міської ради та Кошкіна Д.А., керівник ДНЗ № 9 «Росинка» м. Сарни.
Вихователь-методист ДНЗ № 9 м. Сарни, Анжела Чинча, ознайомила присутніх з технологією блочно-тематичного планування та організації освітнього процесу за принципом методичного конструктора (автор Н. Гавриш). Зокрема звернула увагу, що інтегрований зміст об’єднано в блочно-тематичні цикли, проживання яких забезпечує дитині цілісне сприйняття теми, системність уявлень і знань, а вихователь дістає право зорієнтуватися у виборі й послідовності основних тем занять, доцільних методів навчання для різних вікових груп та відповідно спланувати освітній процес. Анжела Віталіївна поділилася, що досвідчені педагоги її закладу відкрили у цьому дидактико – методичному супроводі нові можливості для творчого професійного самовираження, а вихователі – початківці знайшли щедрі підказки, як побудувати освітню роботу протягом дня найцікавіше і найкорисніше для дітей.
Своїм досвідом роботи щодо планування освітнього процесу за принципом методичного конструктора поділилася Тетяна Рабешко, вихователь ДНЗ № 9 м. Сарни. Вона організувала роботу в групах, де вихователі вчилися на практиці працювати з картками методичного конструктора.
Всі учасники семінару переглянули інтегроване заняття в середній групі «Вербиченька» з пріоритетом пізнавально-природничих завдань «Без чого не буває зими?», під час якого вихователь ДНЗ № 9 м. Сарни, Світлана Мірко, продемонструвала використання карток методичного конструктора, що сприяють кращій організації заняття.
Протягом семінару активно працювала, Тетяна Захарчук, практичний психолог ДНЗ № 9 м. Сарни, яка провела з вихователями інтерактивні вправи на включення в роботу, підвищення активності, емоційного сприйняття матеріалу.
Анжела Віталіївна презентувала вихователям виставку методичних посібників. Всім учасникам семінару були надані рекомендована література та методичні рекомендації .
Грушецька О.Ю, керівник районного семінару-практикуму підвела підсумки роботи семінару, висловила слова вдячності колективу ДНЗ № 9 м. Сарни за дієвий методичний захід, відмітила, що кожен учасник отримав незабутні враження і неабияку практичну користь від спілкування з колегами.