Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

Учителі та учні разом створюють цифрові ресурси для освіти 02.01.2020

Учителі та учні разом створюють цифрові ресурси для освіти

Одним із напрямів цифрового розвитку на державному рівні визнано реформування освітньої галузі, зокрема в частині її цифровізації. Діти, що народилися в цифрову еру, стають більш мотивованими до навчання в разі якщо в освітньому процесі використовуються інноваційні, інтерактивні технології з залученням сучасних технічних засобів.

Цифровізація – насичення фізичного світу електронно-цифровими пристроями, засобами, системами та налагодження електронно-комунікаційного обміну між ними, що фактично уможливлює інтегральну взаємодію віртуального та фізичного, тобто створює кіберфізичний простір.

Саме із метою активізації та стимулювання творчої ініціативи учнівської молоді та вчительської спільноти, упровадження цифрових технологій у процес навчання природничих предметів; створення сприятливих умов для формування креативної особистості, здатної орієнтуватися в сучасному інформаційному та медіа просторі; забезпечення методично-технологічного супроводу формування компетнтностей учнів відповідно до їх задатків, здібностей, індивідуальних нахилів, для мотивації до навчання через використання інформаційно-комунікаційних технологій; для стимулювання дослідницької, творчої активності учнів та вчителів Рівненський ОІППО протягом листопада 2019 року вперше провів Інтернет-фестиваль відеороликів дослідів та експериментів з природничих предметів (хімія, біологія, фізика, географія). Учасниками фестивалю могли бути учні 5 – 11 класів та їх учителі.

Основними завданнями фестивалю були: створення сучасного цифрового контенту; формування ключових компетентностей учасників освітнього процесу; сприяти залученню учнів до освітнього процесу;  сприяти  впровадженню педагогіки партнерства в освітній процес; створити колекцію нових інформаційно-творчих відеоматеріалів для популяризації та практичного застосування на уроках природничих предметів.

У першому інтернет-фестивалі взяли участь 31 учень та 20 учителів. Вони презентували досліди та експерименти з фізики, хімії та біології. Серед активних учасників: Клесівська ЗОШ І-ІІ ст.-ліцей (учителі Ліщук І.М., Яковенко А.А, учениця Трищук А.), Рівненський природничо-математичний ліцей «Елітар» (учителі Желюк О.М., Данилюк Р.Е, учні Довгополюк М., Гребенюк М.), Рівненська гімназія «Гармонія» (учитель Мельничук Б.П, учні Журавський Д, Рожко Д., Білоус А., Литвин Д., Максимчук Н., Козак М., Сокол Д., Пальчевський Т.), Рівненська гуманітарна гімназія (учителі Петрова О.Ф., Смулка В.В., учні Маринчук Я., Щербяк М., Заріцька О., Зелінський І., Іванчик Д., Дорошко С.). Відмітимо, що усі роботи відповідали меті і завданням фестивалю, вони змістовні, майстерно проведені з дотриманням техніки безпеки під час проведення досліду чи експерименту.

За правилами фестивалю педагогічна та учнівська спільнота області може ознайомитися із відеороликами дослідів та експериментів та використовувати їх в освітньому процесі за умови збереження авторства цифрового продукту.

Відеоматеріали інтернет-фестивалю.

Усі учасники інтернет-фестивалю отримають сертифікати в кабінеті природничих предметів Рівненського ОІППО (Трофімчук А.Б.).


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика

Електронні підручники