Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

ХІІІ ФОРУМ «ЄВРОПА – УКРАЇНА» 11.02.2020

ХІІІ ФОРУМ «ЄВРОПА – УКРАЇНА»

4 лютого 2020 року проректор із зовнішніх зв’язків та моніторингу якості освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Іван Вєтров взяв участь у пленарних сесіях та дискусійних панелях ХІІІ Форуму «Європа – Україна» що відбувся у Жешуві (Польша). Цьогорічна тема "Нові можливості, старі загрози".

Зокрема тези, навколо яких тривали дискусії на панелях:

- «Освіта майбутнього». Міністр освіти Польщі Христина Шумілас озвучила таке: знання всього не вирішують; як зробити, щоб молода людина вміла відбирати потрібні собі знання; базова програма – це більше енциклопедичні знання, яка передбачає традиційне виконання вправ, а не цікавиться, як зробити їх в інший альтернативний спосіб; потрібно вмотивувати учня; підготувати його конкурентним; освіта має бути рівнодоступна; чи достатньо лабораторії в малих школах; кожному учню – шанси на розвиток і для цього є школа.

Натомість модератор Jan Draus опонував, що вміння – то друга справа, а знання – перша; освіта – це виховання; без еліти не буде держави.

 

-        «Освіта для майбутнього Європи». Виступили спікери: Stefan Henkel, Німеччина (його тези: важливо проводити цифровізацію; виші мають займатися наукою, а не тільки навчанням студентів; університети повинні постійно трансформуватися, створювати хаби інновацій, стимулювати ідеї, відкриття; потрібно застосовувати критичне бачення; студенти у своїй діяльності мають виходити за межі університетів, комунікувати із суспільно значимими суб’єктами, через міжнародні програми  з Україною); Jerzy Woznicki, лідер українсько-польских проєктів, польського фонду ректорів, Польща (тези: займаються пошуком коштів на розвиток освітніх проєктів, наукових досліджень в університетах; зміни такі стрімкі, що може багато професій не знадобитися у найближчому майбутньому); Любомира Мандзій, заступник міністра освіти і науки, Україна (тези: хочемо провести дослідження оцінки якості та розвитку системи дошкільної освіти за методикою ECERS; дотримуватися наступності у навчанні; 2020 рік оголошено роком математики; значну увагу приділяємо впровадженню інклюзивної освіти; очікуємо підписання закон про ЗСО). На поставлене запитання до спікерів «А де ж тут цінності, моральні, духовні, чи не це мало би бути в основі будь-якого навчання, адже формуємо конкурентних, компетентних, а світ стає жорстокішим?», відповіді були однозначнімораль десь там є всередині освітнього процесу.

 

Під час першого пленарного засідання Оксана Юринець, український політик, народний депутат Верховної ради України VIII скликання, чітко наголосила, що Україна – це контрибутор європейських цінностей; досвід Польщі для нас важливий; Європа не може бути без України; попри виходу Великобританії з ЄС, Європа ж співпрацюватиме з нею, так і з Україною.

 

Другий день мав теж насичену програму. Обговорювалися питання транскордонної співпраці, безпеки, екології, медицини, перспектив майбутнього, спільних програми обміну, покращення комунікацій, координації бізнесу, можливостей навчання.

 

На секції Е-адміністрування привернуло увагу 5G-технології, головним завданням якої є вироблення корисних «кейсів» і, насамперед, для бізнесу. Адже навіть в Україні вже є потреба у 5G, наприклад, у сільському господарстві деякі компанії хочуть використовувати безпілотні трактори. Зокрема Tomas Matrala зазначив, що у Брюселі на кіберфорумі говорили не лише про 5G-технології, а й про готовність суспілсьтва до впровадження таких інновацій, про безпеку Е-адміністрацій та Е-бізнесу.

 

Загалом упродовж двох днів відбулися пленарні сесії щодо співпраці з Україною та іншими європейськими країнами та понад 30 панельних дискусій присвячених економічним, політичним та соціальним питанням, освіті та культурі.

 

Інвестиційний клімат Рівненського регіону на форумі представив заступник голови Рівненської облдержадміністрації Сергій Гемберг.

Окрім того Рівненщину представляли Анатолій Жуковський, голова ГО «Інститут української національної ідеї», Леонід Кожушко, завідувач кафедри менеджменту НУВГ, Ігор Гущук, завідувач кафедри громадського здоров’я НУОА, радник голови Рівненської обласної ради Сергій Гаврилюк та інші.


IMG_1120.JPG

IMG_1121.JPG

IMG_1122.JPG

IMG_1123.JPG

IMG_1124.JPG

IMG_1125.JPG

IMG_1130.JPG

 


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИDB query error.
Please try later.