Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СМАРТТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЧИННИК ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ» 11.06.2020

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СМАРТТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЧИННИК ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ»

10 червня 2020 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Смарттехнології як чинник інноваційного розвитку» у форматі онлайн.

Організаторами заходу були Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти згідно спільно із Брестським обласним інститутом розвитку освіти за сприяння Державної наукової установи «Інститут модернізації освіти» та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

На конференції розглядалися питання розвитку сучасних смарттехнологій та їх застосування в освітньому процесі; методики використання смарттехнологій; дидактичні можливості смарттехнологій; сучасні тренди вітчизняного та зарубіжного досвіду; освоєння інформаційно-комунікаційних технологій в умовах реального освітнього процесу; створення сучасної інформаційної інфраструктури; випуск принципово нових мультимедійних навчальних продуктів; підвищення ІКТ- та смарткомпетенцій педагогічних працівників.

У конференції брали участь понад 230 учасників зі всіх областей України та м. Києва, Республіки Білорусь.

Модератором заходу був проректор із зовнішніх зв’язків та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО Вєтров І.В.

Із вітальним словом та аналізом впровадження смарттехнологій у закладах освіти Рівненщини та в інституті до учасників конференції виступила ректор Інституту, кандидат політичних наук, доцент Черній А.Л.

Досвідом наукових досліджень з окреслених конференцією напрямів поділилися в.о. заступника директора з наукових питань ІІТЗН НАПН України, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник Литвинова С.Г., начальник відділу проєктної діяльності ДНУ ІМЗО, доктор педагогічних наук, професор Пушкарьова Т.О., ректор ЗО «Могилевський державний обласний інститут розвитку освіти», кандидат економічних наук, доцент Жудро М.М., завідувач кафедри професійного розвитку працівників освіти ДЗО «Брестський обласний інститут розвитку освіти», доктор педагогічних наук, доцент Іванов Ю.О., кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Васильєва Д.В.

Досвід упровадження смарттехнологій в системі освіти регіону, післядипломної педагогічної освіти презентували проректор із зовнішніх зв’язків та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО Вєтров І.В. та начальник відділу організаторів освіти та педагогічного процесу ЗО «Могилевський державний обласний інститут розвитку освіти» Сєлєзньова С.В.

Напрями використання смарттехнологій в реальному освітньому процесі та власний досвід презентували директорка Центру освітнього консультування Косик В.М., доцент Українського католицького університету, провідний інженер Інституту фізики конденсованих систем НАН Фаренюк О.Я. та вчитель Міжнародної французької школи Скуловатов О.В.

Блок виступів був присвячений презентації вітчизняних та зарубіжних розробок цифрового освітнього контенту, шкільного новітнього інтерактивного електронно-цифрового обладнання, лабораторій, дидактичних матеріалів для загальної середньої, дошкільної освіти тощо: видавництва «КМ МЕДІА» (Роєва Т.Г., головний редактор), ПрАТ «Електровимірювач» (Лопаткін Р.Ю., заступник генерального директора з розвитку та інновацій), ТОВ "Є-підручники" (Каплаушенко І.М., директор), платформа E-school (Безрученко В.С., кандидат фізико-математичних наук, доцент, старший науковий співробітник), ТОВ "БМС ТЕХНО" (портал «МійКлас», Коротков М.І., менеджер), «Контур плюс (Нова школа)» «програма «Розклад. Нова школа» (Гузь В.В., директор з питань роботи з клієнтами, Мичка-Левченко Ю.З., директор з питань стратегічного розвитку).   Окрема увага була приділена використанню цифрових ресурсів в інклюзивній освіті. Власним досвідом з учасниками поділився керівник відокремленого підрозділу ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області, тренер-консультант Інтернет-центру «Окуляр» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Поліщук П.С.

Під час онлайн трансляції конференції у віртуальному просторі чату заходу учасники обмінювалися своїм баченням напрямів та методик використання тих чи інших цифрових ресурсів в освітньому процесі, презентували свій досвід та дискутували із спікерами.

Усі учасники конференції погодилися, що обрана тематика є актуальною, цікавою та різноплановою.

 

Електронний ресурс за матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції «Смарттехнології як чинник інноваційного розвитку» буде розміщено на сайті РОІППО в розділі «Конференції. Міжнародні».

 

Відеозапис конференції розміщено на каналі YouTube «Кабінет ДО»:

 

Запланований спільно із конференцією ІІ регіональний форум «Інноваційні смартрішення для освіти» у співпраці із ГО «Розумне місто та екосистема» цьогоріч відбувається в онлайн форматі у зв’язку з карантином. Керівники закладів та установ освіти, педагогічні працівники мають нагоду ознайомитися з вітчизняним та зарубіжним досвідом створення та впровадження в освітній процес сучасних розробок смарттехнологій, поставити свої запитання через онлайн форум за посиланням: http://roippo.org.ua/smart.php  

 

Дякуємо за технічну підготовку та проведення конференції завідувачці та методистам кабінету ІКТ Наталії Басарабі, Юрію Новаку та Юрію Шмакову.
Конф  01.png

Конф  02.jpg

Конф  03.png

Конф 04.png

Конф  05.png

Конф 06.png

Конф 07.png

Конф 08.png

Конф 09.png

Конф 10.png

Конф 11.png

Конф 12_1.jpg

Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Цифрові лабораторії Ейнштейн

СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова