Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

28 жовтня 2020 року завершила роботу IХ Всеукраїнська інтерактивна науково-практична конференцію із теми «Цифрові технології в освітньому процесі закладів освіти» 29.10.2020

28 жовтня 2020 року завершила роботу IХ Всеукраїнська інтерактивна науково-практична конференцію із теми «Цифрові технології в освітньому процесі закладів освіти»

Забезпечення успішної трансформації системи освіти України неможливе без різнопланового застосування цифрових технологій в освітньому процесі.  Системність їх запровадження в освітній галузі суттєво розширює можливості вчителя, оптимізує управлінські та комунікаційні процеси, дозволяє формувати в учня важливі життєві компетентності.

Удосконалення форм і змісту освітнього процесу, впровадження цифрових технологій навчання та тестування відкриває ширші можливості вирішувати актуальні виклики сьогодення, швидше враховувати світові тенденції  інтелектуального потенціалу.

Використання цифрових технологій в освіті зумовлюють створювати якісно нові  умови професійної підготовки сучасного учителя.

Також зростає кількість наукових досліджень, предметом яких стало застосування цифрових технологій в освітньому процесі.

 

Саме із  метою об'єднання зусиль учених і практиків різних регіонів України, які ведуть наукові та прикладні дослідження з обговорюваної проблеми, для вироблення спільної стратегії та узгоджених підходів у проектуванні і створенні цифрових засобів навчання з 28 вересня по 28 жовтня 2020 року Рівненський ОІППО в черговий раз спільно з ДНУ ІМЗО та ІІТЗН НАПН України провели IХ Всеукраїнську інтерактивну науково-практичну конференцію із теми «Цифрові технології в освітньому процесі закладів освіти».

 

До участі у конференції долучилися науковці провідних наукових установ  України, педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів післядипломної педагогічної освіти, закладів вищої освіти, працівники методичних служб, керівники та педагоги закладів освіти м. Києва, Закарпатської,  Запорізької, Київської, Рівненської, Черкаської, Хмельницької областей. Загалом понад 50 учасників.

 

Модерував підсумкове пленарне онлайн-засідання Іван Вєтров, проректор із зовнішніх зв’язків і моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО, який у своєму виступі наголосив на тому, що питання впровадження інформаційно-комунікаційних  технологій в освітній процес було і залишається актуальним, разом з тим і проблемним, адже пандемія коронавірусу ще більше розкрила неготовність працювати в  умовах, що склалися,  недостатність і якість цифрового навчального контенту, брак якісного інтернету, малу кількість сучасного мультимедійного обладнання в закладах освіти, недостатнє володіння сучасними технологіями педагогами.

 

Пленарне засідання розпочала Світлана Литвиненко, в.о. заступника директора з наукової роботи ІІТЗН НАПН України, докторка педагогічних наук, старша наукова співробітниця, яка передала вітання учасникам заходу від директора ІІТЗН НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, академіка НАПН України  Валерія Бикова та окреслила виклики, які стоять перед освітою України в умовах реформування та світової пандемії, важливості використання технологій дистанційного навчання, формування цифрових навичок педагога.

 

Продовжили пленарне засідання науково-педагогічні працівники ІІТЗН НАПН України, які презентували наукові доробки у напрямі формування цифрової компетентності педагога в Україні та за кордоном:

 

Наталія Сороко, кандидатка педагогічних наук, завідувачка відділом технологій відкритого навчального середовища, старша наукова співробітниця ІІТЗН НАПН України, про організацію навчальних проєктів у STEAM-орієнтованому освітньому середовищі закладу;

 

Юрій Богачков, старший науковий співробітник ІІТЗН НАПН України, кандидат технічних наук, про персональне середовище самоспрямованого навчання як експеримент;

 

Майя Мар'єнко, старша наукова співробітниця ІІТЗН НАПН України, кандидатка педагогічних наук, про концепцію відкритої науки та її використання у сучасних педагогічних системах;

 

Продовжила засідання Вікторія Косик, директорка Центру освітнього консультування, ст. викладачка кафедри природничо-математичної освіти та технологій Київського університету ім. Бориса Грінченка, яка презентувала досвід використання цифрових ресурсів для організації дистанційного та змішаного навчання (Mozabook).

 

Засновник та директор видавництва «Розумники» Ігор Каплаушенко ознайомив учасників заходу із цифровим контентом для дистанційного навчання в початковій школі, який впроваджується в закладах освіти України в рамках проєкту «Смарт Кідс».

 

Із досвідом організації дистанційного навчання та використання при цьому цифрових ресурсів в організації науково-методичної роботи закладів післядипломної педагогічної освіти ознайомила Юлія Лєснікова, завідувачка відділу координації дистанційної освіти, стажування та пролонгованого підвищення кваліфікації КНЗ «Черкаський ОІППО Черкаської обласної ради».

       

Методистка Дубенського районного методичного кабінету Рівненської області Ірина Панасюк презентувала систему роботи методичної служби району з питань формування поля креативності суб'єкта освітньої діяльності засобами ІТ-технологій. А вчителька фізики ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 м. Дубна Ганна Крук поділилася власним досвідом використання різноманітних цифрових ресурсів під час організації освітнього процесу.

 

У межах чату конференції розгорнулися змістовні дискусії щодо переваг та можливості використання тих чи інших цифрових ресурсів в початковій та старшій школі, у системі роботи з педагогами в структурі методичної служби регіону, в роботі закладів ППО.

 

По завершенню інтерактивної конференції було проведено опитування.  Учасники відзначили комфортний формат проведення інтернет-конференції, зручний спосіб спілкування із науковцями, практиками з різних куточків України, реальну можливість онлайн-спілкування з авторами та розробниками сучасних цифрових засобів навчання. Усі учасники конференції погодилися, що обрана тематика є актуальною, цікавою, різноплановою.

 

Матеріали конференції будуть розміщені на сайті РОІППО в розділі «Конференції», підрозділі «Інтерактивні»:

http://www.roippo.org.ua/activities/research/conferenc.php/203/ з 01 листопада, збірник в електронному форматі з 10 листопада  2020 року.

 

Відеозапис підсумкового пленарного онлайн-засідання: https://www.youtube.com/watch?v=0zIWFK9IPC8. 


02 КОНФ ІХ ІКТ 2020.jpg


03 КОНФ ІХ ІКТ 2020.png


04 КОНФ ІХ ІКТ 2020.jpg


04_1 КОНФ ІХ ІКТ 2020.jpg


06 КОНФ ІХ ІКТ 2020.jpg


07 КОНФ ІХ ІКТ 2020.jpg


08 КОНФ ІХ ІКТ 2020.jpg


09 КОНФ ІХ ІКТ 2020.jpg


10 КОНФ ІХ ІКТ 2020.jpg


11 КОНФ ІХ ІКТ 2020.jpg


12 КОНФ ІХ ІКТ 2020.jpg
Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Електронні підручники

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика

Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка