Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

ШЛЯХИ ВПРОВАДЖЕННЯ МЕДІАГРАМОТНОСТІ НА РІВНЕНЩИНІ 18.03.2021

ШЛЯХИ ВПРОВАДЖЕННЯ МЕДІАГРАМОТНОСТІ НА РІВНЕНЩИНІ

Презентація впровадження проєкту «ВИВЧАЙ ТА РОЗРІЗНЯЙ: ІНФО-МЕДІЙНА ГРАМОТНІСТЬ»  відбулася 17 березня 2021 року для освітян Рівненщини.

 

Модерувала захід Руслана Стасюк, регіональний координатор у м. Рівному, яка детально ознайомила учасників із виконанням етапів проєкту в Рівненській області.

 

Про інтеграцію медіаграмотності в освітній процес Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти розповів Іван Вєтров, проректор із зовнішніх зв’язків

і моніторингу якості освіти, який курує реалізацію проєкту в інституті.  

 

Зокрема він окреслив низку основних заходів, проведених у ході реалізації компоненту для

ОІППО «Сприяння підвищенню рівня підготовки викладачів і вчителів через оновлення освітніх ресурсів та посилення інституційної спроможності ОІППО»:

-          2019 рік – підготовлено 40 педагогічних та науково-педагогічних працівників інституту для проведення навчальних занять, семінарів, тренінгів з інфомедійної грамотності;

-          2020 рік – за кошти інституту як партнера підготовлена авдиторія під кабінет медіаосвіти та медіаграмотності й обладнана відповідною наочністю.

-          2020-2021 рр. – за кошти проєкту кабінет забезпечений збірками навчально-методичних матеріалів, зокрема, це 50 вправ для розвитку навичок інфомедійної грамотності, комплектами матеріалів для змішаного навчання, комплектами навчальної гри «365° за шкалою медіаграмотності», кейсами навчально-методичних матеріалів «Інфомедійна грамотність на уроках мистецтва» для 9 класу (очікуються й інші). Встановлено інтерактивну панель, багатофункціональний пристрій, мультимедійний проєктор та 15 ноутбуків для використання на практичних заняттях з інфомедійної грамотності педагогічних працівників закладів освіти Рівненської області.

-          2020 рік (ІІ півр.) – інтегровано ІМГ в окремі курси підвищення кваліфікації, тренінги, якими  охоплено понад одну тисячу педагогів закладів середньої освіти;

-          2021 рік – розроблено та запроваджено в освітній процес підвищення кваліфікації тематичні курси:  «Медіаосвіта та інфомедійна грамотність» (7 груп по 30 годин); «Технології розвитку критичного мислення здобувачів освіти» (14 груп по 30 год);

-          на сайті інституту розробляється вебсторінка «Медіаосвіта»;

-          упродовж дії проєкту на сайті інституту постійно наповнюється інформаційний ресурс «Час ставати медіаграмотним».

Фактично взяті інститутом зобов’язання згідно із проєктом виконуються повінстю.

 

Окрім того, педагогічні та науково-педагогічні працівники інституту є постійними учасниками літніх медіашкіл, що проводилися Академією Української преси (2018,2019,2020 рр.)

 

 

Досвідом викладання інтегрованого курсу для учнів поділилася Софія Левицька, вчителька української мови і літератури  Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 15 Рівненської міської ради.

 

Проект «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США та Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси.

#IREX #АУП #МОН #ВивчайТаРозрізняй #МиМедіаграмотні

 

01 irex.jpg

03 irex.jpg

04 irex.jpg

05 irex.jpg

06 irex.jpg

07 irex.jpg

08 irex.jpg


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

Цифрові лабораторії Ейнштейн