Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

ПРО ЦИФРОВУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ УЧИТЕЛЯ НА ПРЕЗИДІЇ НАПН УКРАЇНИ 19.03.2021

ПРО ЦИФРОВУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ УЧИТЕЛЯ НА ПРЕЗИДІЇ НАПН УКРАЇНИ

18 березня 2021 року відбулося засідання Президії Національної академії педагогічних наук України, на якій обговорювалося питання  «Про результати дослідження Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України проблеми формування компетентностей учасників освітнього процесу».

Члени Президії НАПН України заслухали та обговорили доповідь директора Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, дійсного члена НАПН України, доктора технічних наук, професора Валерія Бикова та інформацію голови комісії, члена-кореспондента НАПН України, доктора педагогічних наук  Володимира Камишина.

Із питанням досвіду формування цифрової компетентності педагогів на Рівненщині та ролі ефективності взаємодії з Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання на засіданні виступив проректор із зовнішніх зв’язків та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО Іван Вєтров із тезами про понаддесятирічну співпрацю між Інститутами (повний текст відео). Зокрема він зазначив, що така взаємодія набула системного характеру і дійсно є реальним прикладом упровадження наукових досліджень у  педагогічну практику освітніх установ Рівненщини.

Найбільш яскравим прикладом є проведення спільних уже дев’яти щорічних всеукраїнських інтерактивних конференцій з теми «Цифрові технології в освітньому процесі закладів освіти». За інноваційними тематиками доповідей вчених та наукових співробітників на цих конференціях (В.Биков, С.Литвиненко, О.Спірін, О.Овчарук, А.Яцишин, Н.Сороко та ін.) двічі на рік проводяться навчальні семінари методистів, головних спеціалістів, які відповідають у районах, містах та ТГ за провадження ІКТ

Наукові співробітники ІІТЗН (Ж.Матюх, Ю.Носенко, М.Мар’єнко, О.Овчарук, І.Іванюк, В. Коваленко, Н.Яськова та ін.) постійно проводять семінари (вебінари) для науково-педагогічних та педагогічних працівників інституту, закладів дошкільної, загальної середньої освіти; відбувається впровадження аспірантами та докторантами дисертаційних досліджень на базі закладу. Серед актуальних  тем формування компетентностей:

- «Розвиток компетентності педагогічних працівників з використання відкритих електронних освітніх ресурсів для формування соціальної компетентності молодших школярів»;

- «Система навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі»

-  «Діяльність агентів змін початкової освіти на засадах використання технології SmartKids»;

- «Проєктування хмаро орієнтованої методичної системи підготовки вчителів природничо-математичних предметів до роботи в науковому ліцеї»;

- «Цифрові відкриті системи розвитку інформаційно-цифрової компетентності вчителя математики»;

-  «Цифрові відкриті системи у розвитку інформаційно-цифрової компетентності педагогічних і науково-педагогічних працівників» та інші.

Неодноразово науково-педагогічні працівники Рівненського ОІППО на запрошення ІІТЗН брали участь у всеукраїнських конференціях та семінарах. 

Звісно, результат такої співпраці з Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України сприяє підвищенню кваліфікації, поліпшенню рівня організації освітнього процесу в інституті та формуванню інформаційно-цифрової компетентності педагогічних працівників закладів системи загальної середньої освіти в регіоні.

І. Вєтров також зауважив на проблемі відсутності власної національної галузевої вебплатформи із власними серверами для збереження інформації як з метою ефективності цифровізації освітянської галузі, так і в безпекових цілях.

Детальніше з матеріалами засідання  можна ознайомитися на сайтах НАПН України http://naps.gov.ua/ua/press/releases/2262/  та ІІТЗН НАПН України


NAPN 1.jpg

prez.jpg

prez 6.jpg

prez 7.jpg


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Електронні підручники

Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Цифрові лабораторії Ейнштейн