Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

 IREX в Україні. Естафета здобутків 2018-2021 02.04.2021

IREX в Україні. Естафета здобутків 2018-2021

Велика медіаграмотна родина проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» представила «Естафету здобутків 2018-2021» 25 березня на онлайн-західі «Медіаграмотність в освіті».

За ці три роки команда проєкту надзвичайно зросла (більш ніж 60 000 учасників з 700 навчальних закладів), охопила різноманітні освітні компоненти (загальноосвітні школи, ЗВО, ІППО, онлайн-курси, ігри, навчальні й просвітницькі відео) і має грандіозні напрацювання в методичних, навчальних, наукових аспектах інтеграції інфомедійної грамотності в освіту!

🤩    Високі досягнення й великі результати завжди є сумою зусиль команди, а жодна команда не може ефективно діяти без тренера, спонсорів і партнерів. Тож учасники зустрічі з вдячністю реагували на вітальні слова керівниці проєкту Мехрі Дракман, представників МОН Юрія Кононенка і Ігоря Балуби, президента АУП Валерія Іванова, представників Посольств США та Великобританії.

✍️    Мехрі Дракман наголосила на великому досвіді IREX у розвитку медіаграмотності – з програми для громадян у 2015 році, яка охопила понад 15 000 учасників тренінгів, до проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» з 2018 року.

✍️  Юрій Кононенко, Начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, зазначив, що Міністерство освіти не просто підтримує проєкт «Вивчай та розрізняй», а й щиро тішиться, що має таку чудову можливість спільно впроваджувати надзвичайно важливі і корисні компетентності з інформаційної та медіаграмотності, які є ключовими в оновлених Державних стандартах базової освіти, і які з 2018 року впроваджує проєкт IREX. «Ми розцінюємо підтримку IREX, АУП, донорів проєкту як дуже значну, а саму проєктну роботу як системну і важливу».

✍️  Флора Блоуер, керівниця проєктів зі стратегічних комунікацій та протидії дезінформації Посольства Великобританії в Україні: «Весь час діяльності проєкту його вплив продовжує зростати. Ми вітаємо плани уряду України щодо координації та поширення медіаграмотності на велику аудиторію та більшу кількість шкіл по всій країні. І ми щиро сподіваємось на те, що розроблені та вже перевірені на практиці методики IREX стануть основою для ефективного досягнення цієї мети!»

*                 Шон О’Хара, аташе з питань культури Посольства США в Україні: «Освіта є ключовим фактором у протидії дезінформації. Мета – не вчити учнів, що думати, а вчити як думати. Мета – навчити учнів думати критично. Я впевнений, що проєкт «Вивчай та розрізняй» допоможе українським школам виховувати лідерів, що будуть думати незалежно, які зможуть розпізнати пропаганду та протистояти їй».

*                 Валерій Іванов, президент Академії української преси, щиро подякував IREX за багаторічну плідну співпрацю та освітянам, без яких би проєкт не відбувся, а також зазначив своєчасність «Естафети здобутків»: «Викликів щодо необхідності критичного мислення з кожним роком більшає. Ми їх разом спільно долаємо. Зроблено дуже багато, але попереду ще більше роботи. Я дякую IREX і за цю зустріч, бо це дуже корисно – коли ти ідеш у щоденній роботі своїм шляхом, зупинитися і подумати, оцінити, що зроблено, зробити зріз ситуації, внести певні зміни й рухатися далі».

✍️Ігор Балуба, керівник експертної групи Директорату вищої освіти і освіти дорослих

Міністерство освіти і науки України, наголосив на багатоаспектності проєкту, який є тривалим, динамічним і сталим. «Вражає постійне розширення горизонтів проєкту. Він охоплює всі важливі рівні освіти, що є дуже важливим і підсилює впливовість проєкту. Максимальну кількість вчителів дозволяє включити в проєкт долучення до нього всіх ІППО України. Надзвичайно важливим є піклування про майбутнього педагога через ЗВО – все це забезпечує цикличність і сталість проєкту. Та найважливіший здобуток – це те, що в ході реалізації проєкту сформовано спільноту проактивних учасників. Члени цієї спільноти об’єднані єдиною метою й місією, працюють творчо і самостійно».

*                 Іван Ветров, проректор із зовнішніх зв’язків та моніторингу якості освіти  Рівненського ОІППО, презентував здобутки команди інституту: створення кабінету медіаосвіти та медіаграмотності; інтеграцію курсу ІМГ у навчальні програми курсів підвищення квіаліфікації, наповенння біліотечки медіаграмотності.   

*                 Своїми здобутками поділилися представляли інших регіонів країни: Катерина Молодик, Інесса Беспалько, Геннадій Циганов та Олена Кошелюк.

Пишаємося і ще раз щиро дякуємо нашій грандіозній команді проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», яка на сьогодні включає до себе:

• 654 директорів шкіл

• 3500 вчителів

• 45000 учнів

• 800 викладачів ІППО

• 6000 вчителів

• 450 викладачів ЗВО

• 3000 студентів!

Запрошуємо всіх, хто пропустив нашу надихаючу "Естафету здобутків 2018-2021", до перегляду.

Змінюємося самі, робимо зміни, впевнено рухаємося далі!

Енергію та атмосферу «Естафети здобутків» важко передати окремими цитатами, тож закликаємо вас передивится наш захід за посиланнями: https://youtu.be/pzQD1CLAB8M

::::::::::::::::::

--------------------

Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» спрямований на те, щоб допомогти українській молоді – споживачам інформації набути навичок критичного сприйняття інформації, необхідних для виявлення та формування стійкості до дезінформації, пропаганди та інших форм маніпулювання. Проєкт виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерство освіти і науки України та Академія Української Преси.

01 irex.jpg

02 irex.jpg

03 irex.jpg

04 irex.jpg

10 irex.jpg

12 irex.jpg

14 irex.jpg

17 irex.jpg

18 irex.jpg

24 irex.jpg


За інформацією проєкту

«Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»
Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Цифрові лабораторії Ейнштейн

СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика

Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова