Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

Серпневі педагогічні студії відбулися в Рівненському ОІППО 31.08.2021

Серпневі педагогічні студії відбулися в Рівненському ОІППО

20 серпня 2021 року працівниками Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено щорічні Серпневі педагогічні студії з теми «Компетентнісне спрямування дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в умовах Нової української школи», участь у яких узяли керівники органів управління у сфері освіти територіальних громад, директори центрів професійного розвитку педагогічних працівників, інклюзивно-ресурсних центрів, закладів ЗСО обласного підпорядкування, керівники методичних об`єднань із навчальних предметів та напрямів освітньої діяльності в територіальних громадах.

Метою заходу було визначення пріоритетних напрямів розвитку освіти регіону в умовах компетентнісної освіти, шляхів їх реалізації і промоції реформи освіти в умовах децентралізації та заходів із її реалізації на регіональному рівні.

Із вітаннями та словами вдячності за надзвичайно важливу, самовіддану працю напередодні нового навчального року до учасників заходу звернувся Петро КОРЖЕВСЬКИЙначальник управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації.

Відкрила Серпневі педагогічні студії Алла ЧЕРНІЙ, ректор інституту, кандидат політичних наук, доцент, яка привітала всіх учасників та визначила концептуальні пріоритети діяльності інституту в умовах компетентнісної освіти.

Основні концепти та тенденції освіти Рівненщини окреслила Марина ПАШКОВСЬКА, заступник начальника – начальник відділу інклюзивної, спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації.

Святослав СИДОРУК, начальник управління Державної служби якості освіти в Рівненській області, акцентував увагу на проблемних питаннях якості освітньої діяльності.

Із станом та перспективами підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів у 2021/2022 навчальному році учасників студій ознайомив В’ячеслав ДОЛІД, кандидат історичних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Рівненського ОІППО.

Про компетентнісне спрямування освітнього процесу в закладах освіти регіону в 2021/2022 навчальному році як вимогу сучасності розповіла Надія МЕЛЬНИК, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з науково-методичної роботи Рівненського ОІППО.

Оксана КОЛОДИЧ, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Рівненського ОІППО висвітлила питання «Інклюзивна освіта як інноваційна модель організації освітнього простору».

Про особливості розвитку освіти в умовах територіальних громад розповіла Катерина СИЧИК, заступник начальника управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Тамара ДОМАНСЬКА, начальник управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Млинівської селищної ради інформувала про особливості діяльності органів управління у сфері освіти в умовах децентралізації.

Питання партнерської взаємодії центрів професійного розвитку педагогічних працівників з освітніми установами та закладами для забезпечення якісної освіти в регіоні висвітлила Наталія МЕЛЬНІКОВА, директор комунальної установи «Привільненський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Привільненської сільської ради Дубенського району.

Із векторами розвитку закладів спеціальної освіти в контексті модернізаційних змін учасників педагогічних студій ознайомила Марія ЗАВАДСЬКА, директор комунального закладу «Клеванська спеціальна школа № 2 І-ІІ ступенів» Рівненської обласної ради.

Робота учасників Серпневих педагогічних студій проходила у двадцяти двох секціях, серед яких: «Практика використання інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності та створення власних освітніх ресурсів», «Практичні аспекти застосування освітніх технологій для формування ключових компетентностей здобувачів освіти», «Особливості формування та реалізації індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів освіти».

Завдяки обговоренню проблем за участю керівників установ і закладів у сфері освіти, відомих науковців, досвідчених педагогів, освітніх експертів, представників громадських організацій і видавничих структур вдалось досягнути продуктивної взаємодії у висвітленні актуальних питань організаційного та методичного забезпечення освітнього та управлінського процесів.

Працівники інституту акцентували увагу на питаннях компетентнісного підходу до організації освітнього процесу, розвитку професійної компетентності педагога в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа», сучасного освітнього інструментарію компетентнісно орієнтованого навчання та формувального оцінювання у сучасній школі. Також були обговоренні питання застосування сучасних технологій та методик, зокрема: технологій дистанційного навчання, змішаного, корпоративного, розвивального та проєктного.

Матеріали Серпневих педагогічних студій розміщені на сайті Рівненського ОІППО.


IMG_1495.jpg

DSC_0028.JPG

IMG_1514.jpg

unnamed (2).jpg

unnamed (6).jpg

unnamed (3).jpg

unnamed (4).jpg

unnamed (5).jpg

unnamed (7).jpg

unnamed (8).jpg

unnamed (9).jpg

unnamed (10).jpg

unnamed (11).jpg

unnamed (12).jpgПовернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка