Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

The Lego Foundation 29.10.2021

The Lego Foundation

21 жовтня 2021 року на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся тренінг «Діяльнісний підхід як спосіб забезпечення цілісної подорожі дитини в системі формальної освіти», який провели Оксана Рома, керівниця освітніх ініціатив The Lego Foundation в Україні, та Ірина Панкулич, тренерка The Lego Foundation в Україні.

Із вітальним словом до учасників тренінгу звернулася Алла Черній, ректорка Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидатка політичних наук, доцентка, голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради, яка зауважила, що оновлений Державний стандарт базової середньої освіти та нові програми вимагають від педагогів принципово нового підходу до проєктування навчального заняття. Учителі мають навчати учнів здобувати знання, навчати не стільки словом, скільки організованою взаємодію, створюючи умови для розвитку ініціативності, самостійності, набуття досвіду з вирішення проблем тощо. Саме діяльнісний підхід в освіті передбачає спрямованість освітнього процесу на розвиток умінь і навичок особистості, застосування на практиці здобутих знань не лише в різних ситуаціях, а й у різних видах активностей. Саме тому сьогодні надзвичайно важливо усвідомити сутність цього підходу та ознайомитися з інструментами його реалізації. 

Оксана Рома розповіла присутнім про діяльність The LEGO Foundation в Україні, що відбувається в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між МОН України та The LEGO Foundation (Королівство Данія). Метою діяльності The LEGO Foundation є сприяння всебічному розвитку дитини, зокрема вмінь, необхідних упродовж життя. Ключовим у зв’язку з цим є становлення педагога-дизайнера, який прагне відійти від педагогіки шаблонування, копіювання та однієї правильної відповіді, готового у своїй професійній практиці взяти за основу діяльнісний підхід. Креативно, пізнавально, творчо та емоційно було розглянуто перші кроки щодо впровадження діяльнісного підходу в освітній простір закладів загальної середньої освіти.

Ірина Панкулич продемонструвала учасникам тренінгу, як слід використовувати діяльнісні методи навчання в різних освітніх галузях, як-от: мовно-літературній, мистецькій, природничій, громадянській, історичній. У процесі виконання завдань озвучувалися цікаві ідеї, думки щодо використання тих чи інших завдань. Учасники тренінгу також мали змогу попрактикуватися у реалізації проєктної роботи,  створивши спільні командні проєкти.  

У заході взяли участь від Рівненського ОІППО В’ячеслав Долід, проректор із науково-педагогічної та навчальної роботи, кандидат історичних наук, доцент, Оксана Лютко, завідувачка кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти, кандидатка філософських наук, доцентка, а також викладачі кафедр та методисти як регіональні координатори реалізації інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня з теми «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» і викладачі Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Підсумком командної  роботи стала низка цікавих ідей, які педагоги реалізовуватимуть, практикуючи діяльнісний підхід у закладах освіти.

 

 Посилання на відео


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Електронні підручники

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика