Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ СЬОГОДНІ: ТРАНСФОРМАЦІЯ СМИСЛІВ 22.12.2021

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ СЬОГОДНІ: ТРАНСФОРМАЦІЯ СМИСЛІВ

21 грудня 2021 року Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна «За Свободу» провела міжнародний круглий стіл «Медіаграмотність сьогодні: трансформація смислів».

На онлайн-майданчику зібралися провідні експерти медіаграмотності з Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Литви, Білорусі та України, які поділилися своїм досвідом про стан та перспективи розвитку медіаграмотності на пострадянському просторі.

Викликав захоплення виступ Дайніуса Раджевічуса, який констатував  суттєве збільшення екранного часу, який тратить молодь на різні медіа, особливо у період пандемії (до 9 годин на добу); критично відгукнувся про зосередженість на низькопробній медіапродукції – і це не може не хвилювати.

На складнощах медіаосвіти, різних цензурних обмеженнях висловилися промовці із країн Центральної Азії.

Прикро було усвідомлювати, що в Білорусі медійне поле фактично «зачищається», однак білоруські споживачі далеко ні всі переключилися на зросійщені меда.

Під час заходу відбулася презентація нового видання Академії української преси: «ЯК НЕ СТАТИ ГЕЙМІФІКАТОРОМ: методики і технології проведення ігор» від доктора педагогічних наук, професора, співзасновника АУП, медіа-експерта Тетяни Іванової. Навчальний посібник із методики проведення тренінгів із медіаграмотності для медіатренерів та викладачів закладів вищої освіти України підготовлено за сприяння Фонду Фрідріха Науманна «За свободу» в рамках тренінгового проєкту «Digital-teacher: антитіла до інфодемії».

Підсумки міжнародного круглого столу підбив президент Академії української преси Валерій Іванов. Він відзначив важливість міжнародного обміну досвідом впровадження та реалізації медіаосвіти в громадянському суспільстві.

Загальною для всіх учасників була теза про те, що на сучасному етапі розвитку суспільства будь-якої держави є на якісну медіапродукцію; що потрібно впроваджувати медіаосвіту та медіаграмотність, розвивати критичне мислення не від проєкту до проєкту, а знаходити інші, гнучкіші шляхи.  Викликів багато, сама по собі медіаграмотність не покращує ситуацію в суспільстві, потрібно шукати демократичні шляхи розвитку, мислити за потребами, шукати системні рішення на виклики.

 

ВІДЕО КРУГЛОГО СТОЛУ ЗА ПОКЛИКАННЯМ:

 https://www.facebook.com/aupfoundation/videos/924636588164261


IMG 02.jpg


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

Електронні підручники

Цифрові лабораторії Ейнштейн