Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Оголошення

«Дорогобузький меч. Тридцять років досліджень». Виставка одного експонату 25.03.2021

«Дорогобузький меч. Тридцять років досліджень». Виставка одного експонату

26 березня о 12.00  КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей» РОР спільно з Національним науково-дослідним центром України та регіональним підрозділом "Спілки Археологів України" у Рівненській області  організовують виставку одного експонату «Дорогобузький меч. Тридцять років досліджень»

 

У 1991 році під час досліджень дитинця літописного Дорогобужа археологічною експедицією під керівництвом Богдана Прищепи в комплексі кінця ХІІ – першої половини XIII ст. було виявлено унікальний меч. Найбільш ймовірно, що цей меч було виготовлено в другій половині XI – на початку XII ст.

У 2017 році меч було передано для дослідження та реставрації до Національного науково-дослідного реставраційного центру України (Науково-дослідний відділ реставрації творів з металу).

Меч повернувся до Рівного! Він стане єдиним, проте унікальним експонатом виставки і буде доступним для огляду відвідувачів музею. Доповнюють виставку ілюстрації процесу реставрації та зображення батальних сцен Радзивіллівського літопису.

На відкриття виставки завітають: автор знахідки – доктор історичних наук Прищепа Богдан Анатолійович, художник-реставратор вищої категорії Голуб Віктор Миколайович, генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України Стрєльнікова Світлана Олександрівна, генеральний директор Національного музею історії  України  Андрощук Федір Олександрович.


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Електронні підручники

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова