Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Матеріали для використання до заходів про Тараса Шевченка

16 жовтня 2013р. у Кембриджському університеті (Велика Британія) урочисто відкрили вулицю Тараса Шевченка. Це перше офіційне визнання українського поета в Лондоні.

16 жовтня 2013р. у Кембриджському університеті (Велика Британія) урочисто відкрили вулицю Тараса Шевченка. Це перше офіційне визнання українського поета в Лондоні.

Воно відбулося напередодні «Днів України в Великобританії», організованих FIRTASH Foundation. Вулиця знаходитися в одному з найзнаменитіших районів Кембриджа - Сіджвік Сайт (Sydgwick Site), де розташований ряд гуманітарних і мистецтвознавчих факультетів університету - права, історії, релігієзнавства і середньовічних, а також - сучасних мов.

Однак іменна вулиця - це не перша спроба відзначити українського поета в Кембриджі. Починаючи з 2008 року, у його поезію в університеті вивчають в оригіналі українською мовою студенти факультету середньовічних і сучасних мов , які навчаються на Програмі україністики. А з 2011 року репродукції його картин прикрашають стіни цього факультету. На офіційному ж сайті установи написано: «Тарас Шевченко - один з найбільш безкомпромісних і унікальних «голосів» у сучасній європейській культурі, і цей голос стає все більш почутим і впізнаваним у Великобританії». Цікаво, що в житті Шевченка жодного разу не побував у цій країні, але його заслуги Англія побачила і оцінила.

За матеріалами «День» http://www.day.kiev.ua


Повернутись до списку