Український промисловий гігант «Інтерпайп», заснований Віктором Пінчуком, впроваджує спеціалізовану програму реінтеграції ветеранів бойових дій з інвалідністю.
За інформацією Forbes Україна, компанія не лише створює робочі місця, але й забезпечує комплексну підтримку для колишніх військових.
Керівниця патронатної служби компанії Людмила Новак наголосила, що робота — це важлива емоційна і соціальна опора для ветеранів. Підрозділ компанії займається як забезпеченням амуніцією та медикаментами, так і юридичною й психологічною підтримкою.
Результати програми
- Понад 60 ветеранів з інвалідністю вже повернулись до роботи.
- Усього в компанії працевлаштовано 189 ветеранів.
- Понад 1000 співробітників сьогодні служать у Силах оборони України.
Серед підприємств, де відновлюють трудову діяльність ветерани — «Інтерпайп Сталь» і «Інтерпайп НТЗ». Компанія адаптує умови праці під потреби співробітників, наприклад, дозволяє змінювати робочі пози, вводить скорочені графіки й забезпечує наставників.
Гнучкий підхід до працевлаштування
Максим Горбатюк, директор машинобудівного комплексу «Інтерпайп», розповів, що за рік компанія провела вісім ознайомчих зустрічей для ветеранів. Під час цих зустрічей демонструвалися умови праці, можливість скороченого робочого дня та знайомство з наставниками.
Нещодавно двоє хлопців з ампутаціями нижніх кінцівок почали працювати операторами верстатів з ЧПК. Один із них — колишній працівник «Інтерпайпу», інший — зовнішній кандидат, який дізнався про програму після демобілізації.
Чому це важливо
Як зазначає заступник міністра у справах ветеранів Максим Кушнір, в Україні нараховується понад 1,2 млн ветеранів, і близько 70% із них до мобілізації мали постійну роботу. Саме тому такі ініціативи, як у «Інтерпайпі», є критично важливими для стабільної реінтеграції до мирного життя.
Інтерпайп» демонструє, що бізнес може стати рушієм змін, створюючи інклюзивні умови праці для тих, хто захищав країну.